Potonili, ko je izpuhtela energija

Novomeščani so v 7. kolu lige Nova KBM za prvaka visoko ugnali Helios.

21. april 2016 02.30
Tanja Volarič

Ljubljana – Z nagibanjem košarkarske lige za prvaka proti koncu se klubi vse bolj ženejo za čim boljšimi izhodišči pred končnico, košarkarji Krke pa se po sinočnji vnaprej odigrani tekmi 7. kola že lahko veselijo osamosvojitve na vrhu lestvice. Kako dolgo bo trajala, bo odvisno od sobotnega dvoboja med Tajfunom in Unionom Olimpijo.

Če bi namreč Ljubljančani izgubili, bi Novomeščani ohranili zmago prednosti pred tekmeci, a na Dolenjskem včeraj še niso pogledovali tako daleč naprej. Če jih je še peklilo dejstvo, da so na prvi tekmi lige za prvaka pokleknili pred Domžalčani, so morali počakati še uvodno četrtino, da so začeli brisati boleč spomin. Potem pa so s serijo 5:0 ušli na 24:17 in s tem že napovedali zmagovalca, saj gostje niso več ujeli ritma za morebiten preobrat. Razlika v skoku (45:24) je bila še očitnejša kot na prvi tekmi, a so Dolenjci tokrat izgubili precej manj žog in njihova prednost je skozi dvoboj stalno naraščala, v 19. minuti so vodili že z 38:24, pri 52:32 pa je upanje Domžalčanov na morebiten peti uspeh komaj še tlelo, zlasti, ker so kar trije od sedmih njihovih strelcev iz igre skupaj metali le 3:19 (Zagorac, Vončina, Lelić).

»Čestitam fantom za to predstavo. Ta je bila približno takšna, kakršno bi morali pokazati vedno. Odigrali smo dobro v obrambi, posledica tega pa so bili hitri protinapadi. Zavedamo se, da gre le za eno tekmo, naslednjih devet dni tekmovalnega premora pa moramo zdaj predvsem izkoristiti in se pripraviti za še en pomemben dvoboj z Zlatorogom,« je bil tokrat zadovoljen trener Novomeščanov Vladimir Anzulović, precej manj pa njegov stanovski kolega Jakša Vulić, saj so se Domžalčani še drugič v ligi za prvaka približali meji 100 prejetih točk.

»Krka je tokrat zasluženo zmagala. Mi smo se v prvem polčasu še nekako držali, četudi smo slabo zadevali in nismo dobro nadzirali skoka v napadu domače ekipe. V drugem polčasu pa smo nato ostali brez energije, domači so se razigrali in potem tudi visoko zmagali. To tekmo moramo zdaj predvsem čim prej pozabiti in se že osredotočiti na naslednje obračune,« si Vulić kajpak želi dobrega izhodišča, pred njegovimi varovanci pa sta zdaj dva zahtevna domača dvoboja z Zlatorogom in Union Olimpijo, s katero so v prvi tekmi izgubili kar s 54:105.

Liga Nova KBM za prvaka, 7. kolo

Krka - Helios Suns 92:63 (17:15, 23:13, 26:20, 26:15)

Krka: Rebec 15, Ivanov 18 (3:3), Sinovec 15, Rojc 2, Lalić 15 (3:4), Tomič 2 (2:2), Mulalić 10 (2:2), Dimec 2, Polutak 5, Lapornik 2, Drobnjak 6 (1:2).

Helios Suns: Čakarun 12 (2:3), Ja. Močnik 10 (2:2), Gorjanc 1 (1:2), Atanacković 17 (2:3), Lelić 13 (8:8), Robertson 8, Vončina 2 (0:1).