Proti Olimpiji leteli, pri Dancih spet praznih rok

Slovenski klubi v pokalu FIBA za zdaj le pri 20-odstotni uspešnosti. Znova klonila Tajfun in Zlatorog.

10. november 2015 23.37
T. V., šport

Ljubljana – Gostujoč parket bo, kot kaže, v tej sezoni pokala FIBA trd oreh za slovenska moštva. Ob že tako slabem slovenskem izplenu, štirje predstavniki so v desetih dosedanjih tekmah zbrali le dve zmagi, je sinoči ostal nedosegljiv tudi za oslabljen Zlatorog in državne prvake iz Šentjurja, ki so klonili proti danskim podprvakom.

Poškodba Emira Zimića, ki jo je utrpel ob nedeljski zmagi z Unionom Olimpijo, je pustila prevelike posledice, da bi Šentjurčani sinoči lahko računali na visokoraslega centra. Vseeno so bili v zračnih dvobojih praviloma uspešnejši in tudi dobili skok z 41:28, zlasti Tomaž Bolčina je sinoči opravil pomembno delo pod obročema, a po »dvojnem dvojčku« 12 točk in 14 skokov vseeno občutil grenkobo. Danci so namreč predvsem v finišu uveljavili bolj zbrano igro in izkoristili preveliko število izgubljnih žog pri gostih, le v zadnjih dveh minutah so namreč slovenski prvaki ostali brez dveh, tehtnica pa se je brez milosti nagnila na domačo stran.

Zlasti senegalski krilni center Michel Diouf (21 točk, 14 skokov) je bil za goste nerešljiva uganka, četudi so v drugi četrtini dvoboj preobrnili v svoj prid in po koših Čebularja že vodili z 29:23, v tretji pa tudi 53:46. Zmaga na danskem parketu jim je bila na dosegu roke, saj moštvo iz Aarhusa po kakovosti ne odstopa, a ko so mu sredi zadnje četrtine dovolili izenačenje na 58:58, jim je rezultat začel uhajati iz rok. Enajst sekund pred koncem je Clark še znižal na 68:69, a po uspešnih prostih metih Dancev nato zgrešil odločilno trojko.

Laščani so velik udarec doživeli že pred odhodom v Francijo, ko sta najprej drug za drugim zaradi bolezni obležala nosilna igralca kapetan Goran Jurak in Danijel Vujasinović, po poškodbi noge pa še vedno ni nared tudi tretji steber zasedbe Dejan Jeftića. Sredi prve četrtine so tako Francozi že uhajali s 16:6 in predvladovali v vseh segmentih igre, sredi druge četrtine so vodili z 31:15, v tretji pa že za 21 točk (54:33), pri čemer je odsotnost glavnih laških košarkarjev močno skrajšala njihovo klop, tako da so točke pravzaprav prispevali le člani prve peterke. Glavnega rablja so imeli tokrat kar v nekdanjem soigralcu Johnu Robersonu, ki je za Zlatorogo odigral sezono 2011/12.

Danes ob 19. uri se bo Helios doma podal v lov za prvo letošnjo zmago v pokalu FIBA proti Pieno Zvaigzdes, Krka pa bo ob 18.30 gostila Leiden.

Pokal FIBA, 3. kolo:

Skupina F:

Bakken Bears : Tajfun 72:68 (50:55, 30:36, 15:14)

Dvorana Risskov, sodniki Ozols (Lat), Dodds (Ško) in Proc (Pol).

Bakken Bears: Petersen 2 (2:2), Bivia 9 (6:8), Laerke 5, Plannthin 2 (2:2), Iversen 9, Diou 21 (5:8), Jukić 17 (3:6), Sahlertz 3, Christoffersen 4 (2:2); Tajfun: Držić 3, Čebular 18 (1:2), Bratož 6 (1:3), Clark 13 (2:2), Ponjavić 8 (3:4), Drobnjak 4, Bolčina 12 (4:4), Parker 4.

Danes: Nymburk – Hibernia; vrstni red: Bakken Bears 3:0, Nymburk 1:1, Tajfun 1:2, Hibernia 0:2.

Skupina D:

Chalon : Tajfun 86:53 (62:38, 44:28, 25:15)

Dvorana Chalon sur Saone, gledalcev 3800, sodniki Brziak (Slk), Liszka (Pol) in Beliakov (Rus).

Chalon: Kalinoski 8, Hazell 8, Michineau 11 (6:6), Bouteille 2, Lessort 6 (6:6), Evtimov 15 (1:4), Roberson 17 (2:2), Booker 10 (2:2), Brownlee 9 (1:2); Zlatorog: Barič 9, Krušič 8, Vašl 20 (2:2), Abrams 5 (2:2), Đekić 11.

Drugi rezultati – Shoeters den Bosch : Güssing 66:72; vrstni red: Chalon 3:0, Güssing 2:1, Shoeters den Bosch 1:2, Zlatorog 0:3.