V predzadnjem kolu drugega dela košarkarske evrolige je prvič padla tudi Barcelona, Erazem Lorbek je prispeval 6 točk.

03. april 2014 01.35
BASKET-EURL-MILAN-BARCELONA
J. P., Delo.si

Milano - V drugem delu košarkarske evrolige od danes ni več neporaženih moštev. Igralci Barcelone so potrebovali kar trinajst dvobojev, da so prvič pokleknili, nocoj pa jih je v Milanu čakala zelo hladna prha, saj so jih gostitelji odpihnili s kar 91:63. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo izjemno navdahnjeni Italijani dobili s kar 26:6, pri čemer je izstopal Alessandro Gentile, ki je skupaj dosegel 24 točk.

Pri poražencih, pri katerih slovenskega reprezentanta Boštjana Nachbarja ni bilo v postavi (enako kot tudi ne Juana Carlosa Navarra), je točkovno izstopal le Alejandro Abrines (14), medtem ko se je Erazem Lorbek, ki je na parketu prebil 19 minut, ustavil pri šestih točkah. Imel je precej nemirno roko (prosti meti 1:2, za dve 1:3, trojke 1:5), dodal pa še po en skok in asistenco. Še največja razlika med tekmecema je bila sicer pri metu z razdalje, razmerje zadetih trojk je bilo namreč kar 11:3 v korist Milana, ki si je že (tako kot seveda Barcelona) zagotovil mesto v četrtfinalu.