Real Madrid na domačem parketu po podaljšku porazil Oklahomo

Košarkarji Reala so na pripravljalni tekmi v Madridu premagali Oklahomo s 142:137.

04. oktober 2016 10.12
Spain Madrid Thunder Basketball
M. Ž.
M. Ž.

Madrid - Košarkarji Oklahome so sinoči v sklopu priprav na novo sezono lige NBA gostovali v Madridu, kjer so po podaljšku morali priznati premoč Realu s 137:142 (vrhunci v spodnjem videu).

Pri Oklahomi sta strelsko izstopala Victor Oladipo s 34 točkami in Enes Kanter z 29 točkami, prvi zvezdnik Russell Westbrook je v dobrih 22 minutah vknjižil 18 točk.

Pri Realu sta bila najboljša strelca Jaycee Carroll s 24 točkami in Sergio Llull, ki je 15 izmed svojih 22 točk dosegel s trojkami (met za tri 5-6). Slovenski košarkar Luka Dončić je v 18 minutah prispeval 3 točke (za dve 1-2, trojke 0-3), 5 skokov in 4 podaje.

Tekma se je začela s prevlado Oklahome, ki je prvo četrtino dobila za trinajst točk (35:22) in nato po osemnajstih minutah vodila že za 22 (50:28). Izid polčasa je bil 65:50.

Madridčani so v drugem polčasu uprizorili povratek. Tretjo četrtino so dobili za sedem točk in zaostanek zmanjšali na osem (87:95), štirinajst sekund pred koncem rednega dela pa so imeli še štiri točke zaostanka (122:126). Nato je Andres Nocioni pri metu za tri točke izsilil osebno napako in zadel prva dva meta, tretjega je zgrešil, vendar je žogo dobil Rudy Fernandez in jo podal Sergiu Llullu, ki je s trojko poskrbel za podaljšek.

V dodatnih petih minutah so bili uspešnejši Realovci in na veselje svojih navijačev premagali Oklahomo, ki se je v pretekli sezoni lige NBA uvrstila v konferenčni finale.

Prijateljska tekma

Real Madrid - Oklahoma City Thunder 142:137 (22:35, 28:30, 37:30, 39:31, 16:11) *po podaljšku