Rogaška proti Zlatorogu do pete zmage v sezoni

Košarkarji Rogaške so v 6. kolu lige Telemach s 74:72 ugnali Zlatorog Laško in s peto zmago ostali na 1. mestu.

05. december 2015 23.39
Košarka
G. L., STA
G. L., STA

Laško - V Rogaški Slatini sta se srečali ekipi, ki sta zadnji tekmi izgubili proti istemu tekmecu - v tej sezoni še neporaženemu Šenčurju. Priključek do njega so ujeli Slatinčani, ki so Laščane premagali tudi s pomočjo neposrečene sodniške odločitve v ključnih trenutkih.

Rogaška, ki je dosegla svojo peto zmago v prvenstvu, je bila tudi tokrat na robu prepada. Potem ko je prejšnji teden proti Gorenjcem v zadnji minuti in pol zapravila deset točk prednosti, je tokrat na začetku zadnje četrtine vodila celo z 61:42.

A Zlatorog, ki ga je po suspenzu prvega trenerja Predraga Milovića vodil njegov pomočnik Gregor Balek, se ni predajal in vztrajno lovil zaostanek. Z delnim izidom 9:0 so Laščani najprej prišli na 56:62, kmalu zatem na 65:66. Dve minuti in pol pred koncem pa so celo povedli (66:67).

Rogaška je bila v zadnji minuti malodane v izgubljenem položaju, saj je 38-letni Goran Jurak (22 točk, 9 skokov, trojke 3:4) s črte prostih metov povedel Laščane v vodstvo za tri točke. Tadej Ferme je 17 sekund pred koncem izenačil na 72:72.

Goste so nato v slabo voljo spravljale sodniške odločitve. Sodnik Milan Španič najprej ni dosodil zahtevane osebne napake Rogaške, takoj za tem pa jo je piskal Zlatorogu v napadu. Juraku je zaradi ugovarjanja zatem dosodil še tehnično osebno napako. Slatinčani so vse skupaj izkoristili, četudi je Matic Rebec tako slabo izvajal proste mete, da je imel Zlatorog v izdihljajih tekme še priložnost za izenačenje.

Rogaška bo v naslednjem kolu znova gostitelj, vendar bo srečanje na željo tekmeca, LTH Castingsa, odigrano šele 23. decembra. Zlatorog bo čez teden dni gostil Elektro.