Šentjurčani še kar ne odmikajo noge s plina

Košarkarji Krke so v domačem prvenstvu doživeli že četrti zaporedni poraz: z 68:61 jih je premagal Tajfun.

04. marec 2015 19.58
Košarka
T. V., šport

Šentjur - Pretirano bi bilo ob vseh zagatah Krke v košarkarskem DP delati sklepe o njeni usodi, saj bodo pravi dvoboji sledili šele v končnici, a Tajfun je  vnovič potrdil, da bo veljalo nanj resno računati. Še drugič v sezoni je Novomeščane spravil na kolena.

Že res, da so gostje tokrat spet nastopili brez pomembnih igralcev Jasmina Hukića in Erjona Kastratija, a se tudi domači niso mogli izogniti težavam, saj na parket zaradi lažje poškodbe ni stopil četrti strelec lige Telemach Đorđe Lelić. To so gostje izkoristili v prvem delu tekme, saj so dobili prvo četrtino in tudi ob polčasu še držali korak, sredi tretje četrtine pa so domači košarkarji po seriji 5:0 že nakazali, da bodo začeli prestavljati navzgor. Krka se je tako v zadnji četrtini podala v lov na majhen zaostanek štirih točk, a pravih rešitev ni imela, saj se je razlika le večala, v 38. minuti je Ivan Držić celo zadel za 64:54, s tem pa je zabil tudi zadnji žebelj v krsto Krke, ki je utrpela že osmi poraz v ligi Telemach, četrtega zapovrstjo!

»Fantom čestitam za več kot zasluženo zmago. Z izjemo prve četrtine, v kateri smo bili medli, smo igrali kot že večkrat v sezoni. Veseli me, da so tokrat igralci, ki so prej igrali nekoliko manj, zelo dobro izkoristili priložnost,« je bil nadvse zadovoljen trener domačih Dejan Mihevc, redkobesedni kolega Aleksandar Džikić pa je poraz pripisal nenatančnosti: met za tri točke je imela Krka 4:19, medtem ko je bilo v skoku razmerje 31:37.