Slovenija z razpoloženim Zoranom Dragićem podaljšala zmagoviti niz

Slovenski košarkarji so dobili tudi šesto pripravljalno tekmo, v Stožicah so bili boljši od Britancev z 92:80.

21. avgust 2016 00.51
košarka
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Slovenska košarkarska reprezentanca je na šesti pripravljalni tekmi na kvalifikacije za evropsko prvenstvo zabeležila še šesto zmago. Kot zadnji so ji morali premoč priznati Britanci, ki so v Stožicah izgubili z 80:92.

V slovenski reprezentanci je izstopal Zoran Dragić z 21 točkami, Klemen Prepelič jih je dodal 16. Kapetan Goran Dragić je v slabih 28 minutah vpisal 13 podaj in 7 skokov, a le 2 točki (met iz igre 0/5).

Slovenski selektor Igor Kokoškov je v prvo petorko uvrstil brata Dragić, Klemna Prepelića, Eda Murića in Gašperja Vidmarja. Ti so poskrbeli za prednost osmih točk (20:12), ki pa so jo Britanci do konca četrtine zmanjšali na štiri (20:24).

Otočani so tudi v drugi četrtini ohranjali stik s Slovenci in ob glavnem odmoru zaostajali le za pet točk (43:48). Slovenci so nato drugi polčas začeli bolj prepričljivo in se z delnim izidom 10:2 oddaljili na trinajst točk (58:43), gostje pa so se z boljšim zaključkom približali na sedem (64:71).

Slovenski košarkarji so v zadnjih desetih minutah nadzorovali potek tekme in ohranili popoln izkupiček v pripravljalnem obdobju.

Slovensko reprezentanco do konca priprav čakajo še tri tekme. V torek bo za zaprtimi vrati dvorane Tabor igrala z Makedonijo, isti reprezentanci bosta dan kasneje igrali tudi pred občinstvom, naslednjo sobot pa sledi še tekma s Črno goro v Stožicah.

Kokoškov ni bil navdušen nad igro

»Nisem preveč zadovoljen s prikazanim na tekmi. Fizično in psihološko nismo bili pripravljeni na ta dvoboj. Noge so bile težke že od samega začetka. Še eno tekmo več smo začeli brez tiste prave energije. Igrati moramo veliko bolj agresivno, saj smo ekipa, ki se bori. To je identiteta, ki jo želimo imeti kot ekipa. Iz tega aspekta, kot trener, nisem zadovoljen. Vemo, da je to neko prehodno obdobje, in napravili smo korak nazaj,« je tekmo komentiral Igor Kokoškov.

Pripravljalna tekma

Slovenija - Velika Britanija 92:80 (24:20, 24:23, 23:21, 21:16)

Slovenija: G. Dragić 2 (2:2), Prepelič 16 (7:9), Murić 13 (3:5), Blažič 13 (4:4), Z. Dragić 21 (3:5), Vidmar 12 (2:4), Zagorac 3, Omić 5 (3:6), Klobučar 4 (4:4), Čančar 3.

Velika Britanija: Mockford 5 (2:2), Lawrence 17 (1:1), Okereafor 5 (1:2), Gordon 7 (2:5), Clark 24 (1:1), Young 2, Boateng 6, Achara 12 (4:6), Olanseni 2 (2:2).

Prosti meti: Slovenija 28:39, Velika Britanija 13:19.

Met za tri točke: Slovenija 10:27 (Prepelič 3, Murić 2, Z. Dragić 2, Zagorac, Čančar, Blažič), Velika Britanija 13:31 (Clark 5, Lawrence 4, Achara 2, Mockford, Gordon).

Osebne napake: Slovenija 20, Velika Britanija 35.

Pet osebnih: Boateng (36.), Clark (40.).