Slovenke po zmagi nad Latvijo na pragu EP

Slovenske košarkarice so v drugem kolu kvalifikacij za EP v Celju premagale Latvijo z 69:51.

20. februar 2016 22.16
M. Ž.
M. Ž.

Celje - Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v drugem kolu kvalifikacij v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2017 zabeležila še drugo zmago, potem ko je v Celju z 69:51 premagala Latvijo.

Košarkarice Slovenije so s tem naredile nov velik korak k premierni uvrstitvi na evropsko prvenstvo, kamor se bodo uvrstile zmagovalke devetih skupin in še šest najboljših drugouvrščenih reprezentanc.

Slovenke so bile v prvih minutah tekme izenačene z Latvijkami, nato pa v drugi polovici četrtine naredile delni izid 6:0 in povedle s 13:7, izid četrtine je bil 21:15.

Slovenska reprezentanca je v drugo četrtino krenila odločno, Rebeka Abramovič je zadela trojko, Eva Lisec pa dodala dve točki za prednost +11 (26:15). Slovenija je visoko prednost zadržala vse do konca polčasa in ob glavnem odmoru vodila s 30:22.

Varovanke Damirja Grgića so dobro igro prenesle tudi v tretjo četrtino in na krilih Sandre Piršič, ki je dosegla šest od prvih devetih točk Slovenije, v 23. minuti povedle za petnajst (39:24). Slovenke so preostanek tekme držale Latvijke na varni razdalji in na koncu slavile z 69:51.

Pri Slovenkah je bilo več razpoloženih igralk, Sandra Piršič je vknjižila 13 točk in 10 skokov, Nika Barič 10 točk, Teja Oblak pa 10 točk in 5 podaj.

»Trenerski štab nas je vrhunsko pripravil na tekmo. Po njihovi zaslugi smo v tekmo šle samozavestno in z mislijo, da lahko to tekmo zmagamo, čeprav so bile Latvijke favoritinje tekme. Zelo sem ponosna na celotno ekipo. Naša reprezentanca je takšna, da mora od začetka igrati agresivno, čvrsto in to skozi vse četrtine. Tokrat je bilo to dovolj za zmago,« je povedala Nika Barič.

Kvalifikacije za EP, drugo kolo

Slovenija - Latvija 69:51 (21:15, 9:7, 20:14, 19:15)

Slovenija: Ljubenović 2, Oblak 10 (8:8), Erkić 9 (4:4), Abramovič 8, Barič 11 (2:2), Piršič 13 (1:4), Lisec 8 (0:2), Trebec 8 (2:2).

Latvija: Babkina 3 (1:2), Rozenberga 6 (0:2), Teilane 4 (2:2), Basko-Melnbarde 3 (1:2), Jekabsone-Zogota 9 (3:4), Steinberga 12 (1:3), Vitola 12 (6:6), Krastina 2.

Prosti meti: Slovenija 17:22, Latvija 14:21.

Met za tri točke: Slovenija 4:19 (Abramovič 2, Barič, Erkić), Latvija 1:19 (Steinberga).

Osebne napake: Slovenija 21, Latvija 23.

Pet osebnih: Lisec (37.).