Slovenski finale v alpsko-jadranskem pokalu

Košarkarji Zlatoroga so v polfinalu z 89:80 odpravili slovaško Prievidzo, Helios Suns pa s 84:65 zasedbo Zagreba.

01. marec 2016 23.14

Domžale - Košarkarski privrženci bodo v jutrišnjem finalu novonastalega alpsko-jadranskega pokala Sixt v domžalski Hali Komunalnega centra spremljali slovenski finale. V polfinalnih obračunih je namreč Zlatorog z 89:80 (69:61, 40:39, 19:22) odpravil slovaško Prievidzo, gostitelj turnirja Helios Suns pa je bil s 84:65 (61:52, 37:43, 21:23) boljši od Zagreba.

Na papirju so imeli težje delo Laščani, ki so morali preskočiti še drugega zaporednega slovaškega tekmeca, Prievidza je bila sicer najprepričljivejša zasedba rednega dela s sedmimi zmagami in zgolj enim porazom. Danes si je Zlatorog po izenačenem prvem polčasu izdatnejšo prednost priigral šele v tretji četrtini, v zadnjem delu pa le še potrdil doseženo. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Branislav Đekić z 19 točkami, pri poražencih jih je Jaytornah Wisseh vknjižil 23.

Domžalčani so še ob odhodu na glavni odmor zaostajali za štiri točke, nato pa pljunili v roke in tretjo četrtino dobili s kar 24:9, podobno prepričljivi so bili tudi v zadnjem delu (23:13). S po 15 točkami sta izstopala Željko Zagorac in Đorđe Lelić, pri Zagrebu pa je bil najbolj pri metu Miralem Halilović z 18 točkami. Finale bo na sporedu ob 19.30, dvoboj za končno tretje mesto pa že ob 17. uri.