Slovenski košarkarji za konec dunajskega turnirja visoko odpravili Islandijo

Slovenska moška reprezentanca je v zadnjem kolu turnirja na Dunaju visoko premagala Islandijo z 98:68.

14. avgust 2016 15.09
14. avgust 2016 17.45
uho*Slovenija - Portugalska
M. Ž.
M. Ž.

Dunaj - Slovenska moška košarkarska reprezentanca je dobila tudi tretjo in hkrati zadnjo tekmo prijateljskega turnirja na Dunaju, kjer je z 98:68 premagala Islandijo.

Varovanci Igorja Kokoškova so s tem potrdili zelo dobro formo pred prihajajočimi kvalifikacijami za evropsko prvenstvo, saj so zmagali na vseh petih dosedanjih pripravljalnih tekmah. Slovenijo do konca priprav čakajo še tri tekme, njene nasprotnice bodo Velika Britanija (20. avgust), Makedonija (24. avgust) in Črna gora (27. avgust).

Islandska reprezentanca je bila konkurenčna le v prvi četrtini. Dosegla je prve štiri točke na tekmi in po petih minutah vodila s 14:9, nato pa je Kokoškov zahteval minuto odmora, po kateri so njegovi varovanci uprizorili preobrat in v sedmi minuti prvič povedli (15:14). Zadnje minute so bile v znamenju Islandcev, ki so na odmor krenili s točko prednosti (24:23).

Slovenski košarkarji so v drugi četrtini stvari postavili na svoje mesto. Ob zaostanku z 27:31 so dosegli naslednjih dvanajst točk (39:31) in si do konca polčasa izborili osemnajst točk prednosti (55:37). Slovenska reprezentanca je v drugem polčasu brez težav nadzorovala potek tekme, iz minuto v minuto povečevala prednost in na koncu slavila za trideset točk.

Pri Slovencih je bil prvi strelec Jaka Klobučar s 14 točkami, Alen Omić se je izkazal s 13 točkami in 11 skoki, Edo Murić in Zoran Dragić sta prispevala po 11 točk.

Kokoškov: Sem zadovoljen, a je pred nami še veliko dela

»Za nas je bil turnir v Avstriji zelo dobra preizkušnja. Sicer nismo zaigrali na olimpijskem turnirju, a to ne pomeni, da nam je bilo lahko. Vse ekipe znajo igrati košarko. Islandija je moštvo, ki igra ekipno košarko, imajo odlične ostrostrelce in veliko mečejo za tri točke. Vesel sem, da so nekateri igralci odlično izkoristili ponujeno priložnost za igranje. Proti Islandiji smo priložnost dali nekaterim igralcem, ki so prej igrali manj. Napraviti moramo analizo in odkriti stvari, na katerih moramo delati v nadaljevanju priprav. Počasi sestavljamo mozaik in to je dobro. Vidi se, da igralci že dolgo igrajo skupaj, in da se nekateri poznajo že iz mlajših kategorij. Bolje moramo reagirati na agresivnost v igri, bolje nadzorovati skok, in prevzemati odgovornost, tako v obrambi, kot v napadu. To so stvari, na katerih moramo delati tudi mi, v strokovnem štabu, saj do začetka kvalifikacij nimamo več veliko časa. Zelo dobro je, da so vsi igralci zdravi. Splošno gledano, sem zadovoljen, a pred nami je še veliko dela,« je po zmagi povedal slovenski selektor Igor Kokoškov.

Prijateljski turnir na Dunaju

Islandija - Slovenija 68:98 (24:23, 13:32, 15:22, 16:21)

Slovenija: Rebec 7 (2:3), Prepelič 10 (4:4), Murić 11, Blažič 5, Nikolić 2, Z. Dragić 11 (5:8), Lapornik 5 (2:2), Morina 5, Dimec 9 (1:1), Omić 13 (1:1), Klobučar 14 (2:2), Čančar 6.

Islandija: Karason 2 (2:2), Palsson 6 (1:1), Baeringsson 5 (0:3), Stefansson 9, Steinarsson 2 (2:2), Acox 2 (0:1), Fridriksson 3, Vihjalmsson 10 (1:2), Gunnarsson 6 (2:3), Hermansson 16 (5:6), Hlinason 4 (0:1), Björnsson 3.

Prosti meti: Slovenija 17:21, Islandija 13:21.

Met za tri točke: Slovenija 9:24 (Klobučar 2, Prepelič 2, Rebec, Murić, Blažič, Lapornik, Morina), Islandija 9:32 (Hermansson 3, Björnsson, Vihjalsson, Fridriksson, Stefansson, Baeringsson, Palsson).

Osebne napake: Slovenija 23, Islandija 21.

Pet osebnih: Lapornik (37.).