Stoudamire in soigralci v drugem polčasu odbili napad zmajev

Košarkarji Uniona Olimpije so tudi po tretjem dvoboju evropskega pokala še brez zmage, tudi Hapoel je bil boljši z 89:74.

27. oktober 2016 00.39
Košarka

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so se vsaj v prvem polčasu domačega dvoboja tretjega kola evropskega pokala enakovredno kosali z jeruzalemskim Hapoelom, ki je na glavni odmor odnesel zgolj dve točki zaloge, nato pa pohodil stopalko za plin in prepričljivo zmagal z 89:74. Ljubljančani, ki jih zdaj čakata dve zaporedni gostovanji - najprej prihodnjo sredo v Valencii, nato še dva tedna pozneje pri Lokomotivu Kubanu - tako ostajajo praznih rok, izraelski kolektiv pa še neporažen v evropski sezoni.

Hapoel je v Stožice privabil kakih 2500 gledalcev, ki jih je predvasem zanimal nastop slovitega košarkarja z izkušnjami iz libe NBA (v njej je bil minulo sezono soigralec Gorana Dragića pri Vročici iz Miamija) Amar'a Stoudemira. Prispeval je pet točk in ujel sedem žoge, precej bolj razigrana v napadu pa sta bila njegova rojaka Tarence Kinsey, ki je vknjižil 23 točk, in Curtis Jerrells z eno manj. V domači vrsti je bil s 17 točkami najučinkovitejši Dražen Bubnić (met iz igre 7:11), Nikola Janković jih je dodal 12.

Gostje so uvodoma bliskovito pobegnili (32:21), kar pa zmajem ni spodrezalo kril. Grizli so in se vztrajno bližali, po Bubnićevem košu so bili v predzadnji minuti prvega polčasa zgolj še točko zadaj (37:38), po uspešnem napadu Mirka Mulalića pa celo poravnani (39:39). Varovancem Gašperja Okorna je začelo zmanjkovati moči po 26. minuti, ko je bilo na semaforju 50:50, nato pa se je Hapoel z delnim rezultatom 10:2 odlepil, nagnil tehtnico krepko na svojo stran in dvoboj mirno pripeljal pod streho.

Union Olimpija : Hapoel Jeruzalem 74:89 (54:62, 39:41, 16:23)

Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki Hierrazuelo (Španija), Kowalski (Poljska), Van den Broeck (Belgija).

Union Olimpija: Barbarič 7 (5:6), Oliver 1 (1:2), Šaškov 1 (1:2), Bubnić 17 (1:2), Mulalić 5, Mesiček 9 (4:4), Milošević 10 (4:4), Janković 12, Jefferson 3 (3:3), Hrovat 9 (2:2).

Hapoel Jeruzalem: Stoudemire 5 (3:3), Dyson 5 (2:2), Eliyahu 11 (1:2), Halperin 4, Timor 7, Kinsey 23 (11:13), Peterson 8, Jerrells 22 (1:1), Rosefelt 4.

Prosti meti: Union Olimpija 21:25, Hapoel Jeruzalem 18:21.

Trojke: Union Olimpija 5:17 (Bubnić 2, Hrovat, Mulalić, Mesiček), Hapoel Jeruzalem 7:18 (Jerrells 3, Peterson 2, Timor, Dyson).

Osebne napake: Union Olimpija 23, Hapoel Jeruzalem 25.