Tajfun enajstič zapored na kolenih

Slovenski košarkarski prvak je na gostovanju v ligi ABA pri Skopskem MZT vpisal zgolj 23 točk v drugem polčasu.

26. februar 2016 23.06

Skopje - Slovenski državni prvaki, košarkarji Tajfuna, ostajajo tudi po 25. kolu regionalne lige ABA, kljub tekmi več, povsem na začelju razpredelnice. Danes so morali že enajstič zapored na kolena, v Skopju jih je s 77:70 odpravil domači MZT, ki se je zavihtel na peto mesto lestvice, vendar pa možnosti za preboj v polfinale nima več. Si je vsaj zagotovil obstanek v ligi, medtem ko za Šentjurčane te opcije ni več.

Prvi polčas so gostje odigrali odlično. Kljub začetnemu vodstvu MZT z 10:3 so se hitro pobrali in s košem Ivana Držića na prvi odmor odšli s točko naskoka, v drugi četrtini pa je razlika narasla že tudi na +12. Ko se je zdelo, da bo Tajfun vendarle prekinil črno serijo, pa je po glavnem odmoru spet padel v brezno in tekmecem dovolil, da so ga že po manj kot štirih minutah ujeli (50:50). Varovanci Dejana Mihevca so v drugih 20 minutah dosegli pičlih 23 točk, kar je bilo premalo, da bi se vendarle dokopali do zmage.

V vrstah poražencev sta izstopala oba Američana: Ceola Clark je namreč prispeval 16 točk, od tega štiri trojke, Jacob Parker pa je vpisal dvojni dvojček s 14 točkami in 12 skoki. Pri domačih se je Marko Luković ustavil pri 19 točkah. Preostala dva slovenska kolektiva bosta na parket stopila jutri - Union Olimpija bo gostovala pri Metalcu, Krka pa bo ob 19. uri pričakala Mega Leks, sicer udeleženca sklepnega turnirja najboljše četverice.

MZT : Tajfun 77:70 (21:22, 39:47, 61:59)

Dvorana Jane Sandanski, gledalcev 3000, sodniki M. Juras, Glišić, Jovović (vsi Srbija).

MZT: Protić 5 (2:2), Ljubičić 8 (5:6), Drenovac 15 (9:12), Bunić 2, Stojanovski 14 (4:4), M. Luković 19 (8:10), U. Luković 14 (2:5).

Tajfun: Držić 7, Čebular 11, Bratož 9 (1:4), Clark 16, Ponjavić 7 (5:6), Drobnjak 2 (2:2), Bolčina 4, Parker 14 (1:2).

Prosti meti: MZT 30:39, Tajfun 9:14.

Trojke: MZT 5:19 (Stojanovski 2, M. Luković, Protić, Ljubičić), Tajfun 7:30 (Clark 4, Držić, Čebular, Parker).

Osebne napake: MZT 22, Tajfun 30.