Tretjo smolo videl tudi Schweinsteiger

Olimpija v ligi ABA še tretjič izgubila le za eno točko, tokrat proti Partizanu.

17. oktober 2016 01.46
Aljaž Vrabec

Ljubljana – Kaj lahko bi bili košarkarji Uniona Olimpije na vrhu lige ABA, tako pa so na dnu s tremi porazi in z zgolj eno zmago. Tokrat jih je sreča zapustila v Beogradu proti Partizanu. Danes Krka v Novem mestu gostil Crveno zvezdo, edinega evroligaša v jadranski druščini.

Čeprav je košarkarski klub Union Olimpija trenutno v medijih prisoten predvsem zaradi številnih tekem v treh različnih tekmovanjih, v ozadju potekajo odločilni pogovori o prihodnosti kluba. Olimpija mora do 7. novembra uspešno zaključiti enostavno prisilno poravnavo, zato mora skleniti dogovor s 50 odstotkov upnikov, ki predstavljajo najmanj 60 odstotkov navadnih terjatev. Ker gre za enostavno obliko prisilne poravnave, v primeru neuspešnih pogajanj ni nujen tudi stečaj, toda kaj drugega klubu verjetno ne bo preostalo. Olimpija hoče sicer doseči, da bo upnikom poravnala le dvajset odstotkov obveznosti v naslednjih dveh letih.

A kot da Olimpija nima dovolj težav okoli igrišča, ima malo sreče tudi na parketu. Ljubljanski košarkarji so izgubili tretjič v ligi ABA in še tretjič le za eno točko! Tokrat je bil boljši Partizan po podaljšku s 86:85, enako kalvarijo pa je Olimpija pretrpela že pri Mega Leksu in Igokei. Ljubljanski klub tako ostaja brez zmage na gostovanjih, zelo slaba tolažba pa je, da skupna razlika v koših na teh treh tekmah znaša vsega -3.

In zopet je Olimpija prikazala dobro košarko, zopet je vodila in zopet zapravila prednost. Tokrat so zmaji imeli štiri točke prednosti v zadnji minuti (največ pred tem celo +8), toda vseeno je Partizan izvlekel podaljšek, pa tudi v dodatnih petih minutah so Beograjčani trojko za zmago dosegli šele šest sekund do konca (zadel je 19-letni Vanja Marinković). Olimpija je še imela kratek napad za zmago, trojko je vrgel Brandon Jefferson, odbito žogo je zatem pobral Devin Oliver, toda oba sta bila neuspešna. Pet tisoč navijačev v dvorani Pionir se je veselilo, skupaj z njimi tudi častni gost Bastian Schweinsteiger, nekdanji nemški nogometni reprezentant in mož srbske teniške igralke Ane Ivanović. Najbolj je vseeno rajal Partizanov trener Aleksandar Džikić. Zanj so zmage nad Olimpijo zaradi bolečega slovesa z ljubljanskim klubom leta 2008 še toliko slajše.

»Težko povem kaj pametnega po takšni tekmi. Odločila je ena žoga, toda zmagati bi morali že po rednem delu. Igro smo ohranjali pod nadzorom, da Partizan ni prišel do serije točk. To je bila naša osnovna zamisel pred tekmo in na tem smo vse gradili. V napadu smo odigrali korektno tekmo. Mogoče bi se morali boljše odzvati pri določenih podrobnostih, na primer pri skoku v prvem polčasu. Morali bi zadržati prednost, da bi prišli do lažje končnice,« je razočaran Olimpijin trener Gašper Okorn. Vendar kako naj bo drugače, saj bi bila lahko Olimpija na vrhu lige ABA brez vseh prask, tako pa je na dnu z eno zmago in tremi porazi.

Rane po nesrečnem porazu v evroligi bo v Novem mestu celila Crvena zvezda. Proti Darušafaki so rdeče-beli dve minuti do konca tekme vodili za šest točk, toda nato izgubili. Glede kakovosti nasprotnika bo to najprestižnejša Krkina tekma pred domačimi navijači v tej sezoni. V ligi ABA je Crvena zvezda edini evroligaš, v slovenskem prvenstvu takšnega kluba že nekaj sezon ni več.

»Crvena zvezda ni samo ena najboljših ekip v ligi ABA, ampak spada med vodilne v Evropi. Premore izjemne igralce in odličnega trenerja. Za nas bo to dobra tekma, da se preizkusimo proti najboljšim,« je povedal Krkin trener Dejan Mihevc. Nekaj besed je pristavil še kapetan Matej Rojc: »Glavna značilnost Crvene zvezde je, da igra obrambo na meji prekrška, s katero si odpira veliko priložnosti za protinapade. Podobno igra tudi Budućnost, z njo smo imeli na zadnji tekmi veliko težav. Smo pa v zadnjih dneh dobro trenirali, odpravili nekaj napak, tako da pričakujem težko in dobro tekmo. Upam, da se bomo upirali do zadnjih minut.«

Rezultati petega kola lige ABA

Partizan - Union Olimpija 86:85 (20:22, 21:20, 17:21, 17:12, 11:10) *po podaljšku

Partizan: Robinson 2, Ratkovica 6 (3:4), Vrabac 6 (1:6), Marinković 12 (1:2), Veličković 13 (9:12), Majstorović 7 (1:3), Birčević 7 (1:2), Andrić 7, Hatcher 20 (1:1), Luković 6.

Union Olimpija: Oliver 11 (5:6), Bubnić 5, Mulalić 10 (2:2), Mesiček 4 (2:2), Milošević 2, Janković 21 (5:7), Jefferson 18 (2:2), Hrovat 12 (3:4), Mlađan 2.

Prosti meti: Partizan 17:30, Union Olimpija 19:23.

Met za tri točke: Partizan 9:37 (Marinković 3, Hatcher 3, Ratkovica, Vrabac, Andrić), Union Olimpija 8:27 (Jefferson 4, Mulalić 2, Bubnić, Hrovat).

Osebne napake: Partizan 25, Union Olimpija 28.