ABA: Cedevita v Ljubljani do četrte zmage sezone

Košarkarji Uniona Olimpije so v petem kolu lige ABA izgubili proti Cedeviti (71:75).

22. oktober 2012 16.20
22. oktober 2012 19.00
bsa_kosarka

Ljubljana - Ljubljanska Union Olimpija je po evroligaški preizkušnji proti Fenerbahčeju drevi gostila še enega udeleženca evrolige, zagrebško Cedevito, ki je bila uspešnejša s 75:71.

Domači košarkarji so zaostajali večji del tekme in prvič povedli šele v 27. minuti, nato pa se po peti osebni napaki Arona Baynesa niso mogli vrniti v igro. Ljubljančani so sicer izgubili kar 21 žog in slabo izvajali proste mete (6:16).

Pri Olimpiji je bil najuspešnejši Dylan Page s petnajstimi točkami, pri Cedeviti pa je bil najboljši Miro Bilan z dvajsetimi. Varovance Saše Filipovskega že v petek čaka nova tekma evrolige - nasprotnik bo grški Panathinaikos - v naslednjem kolu lige ABA (29 .oktobra) pa bo njen nasprotnik neporažena Igokea.

Page držal stik z Zagrebčani

Mlada ekipa Union Olimpije je dvoboj s Cedevito začela slabo in si hitro nabrala sedem točk zaostanka (2:9). Ljubljančani so se nato vrnili v igro z dvema zaporednima košema Američana Dylana Pagea (6:9), vendar si je zagrebško moštvo po šesti točki Luke Babića šest minut pred koncem prve četrtine znova priigralo vidno prednost (13:6).

Murić zaćel, Rannikko končal

Gostje so v uvodnih desetih minutah prikazali boljšo igro in ta del igre dobili s petimi točkami razlike (17:22), če ne bi bilo razpoloženega Dylana Pagea (8 točk), pa bi Zagrebčani lahko vodili z večjo prednostjo. Na začetku druge četrtine je vlogo Pagea prevzel Murić in s četrto točko svojo ekipo približal na štiri točke zaostanka (21:25), a je nato zgrešil oba prosta meta in še izgubil žogo v napadu, kar so gostje izkoristili z obema rokama (31:23).

Varovanci Saše Filipovskega so v prvem polčasu zelo slabo izvajali proste mete (3/8), a ji je pred odhodom v slačilnico na pomoč priskočil kapetan Teemu Rannikko in z dvema zadetima trojkama zaostanek zmanjšal na le tri točke (35:38). Igralec Olimpije Dylan Page je bil kljub nekoliko slabši igri v drugi četrtini ob polčasu najboljši strelec svojega moštva (8 točk), na drugi strani sta enako število košev dosegla Mickael Gelabale in Miro Bilan.

Prvo vodstvo v 27. minuti

Ekipi sta drugi polčas začeli neučinkovito in s številnimi napakami, tako da so gledalci prvi koš videli šele po minuti in 55 sekundah, ko je Aron Baynes Olimpijo približal na točko (37:38). Ljubljančani so tretji četrtini dobro odgovarjali na številne koše razpoloženega Braceyja Wrighta (11 točk), v sedmi minuti po trojki Pagea naprej iznenačili, nato pa je Jaka Blažič zadel oba prosta meta za prvo vodstvo Olimpije na tekmi (48:46).

Domači košarkarji so se kar 27. minut trudili za prvo vodstvo na tekmi, vendar so ga tudi hitro zapravili. Tako je Alen Omić naredil osebno napako v napadu, nato je Blažič naredil še korake, kar je s tremi zaporednimi koši kaznoval visoki Miro Bilan in Cedeviti priboril tri točke prednosti (52:49), ta je pred začetkom zadnje četrtine znašala zgolj točko (54:53).

Domači košarkarji so se večji del zadnjih desetih minut dobro zoperstavljali Cedeviti, nato pa je moral Aron Baynes pet minut pred koncem zaradi petih osebnih napak predčasno končati dvoboj. To je vplivalo na igro Olimpije, tako da so gostje manj kot tri minute pred koncem povedli s petimi točkami razlike (66:71), v zadnjo minuto dvoboja pa so vstopili s prednostjo 71:68. Jaka Blažič je pet sekund pred koncem zadel trojko za 71:73, a je na drugi strani Predrag Šuput natančno izvedel oba prosta meta in tekma je bila odločena.