Union Olimpija in Zlatorog prva pokalna polfinalista

V prvem četrtfinalu je Union Olimpija visoko, s kar 104:68, odpravila Slovan, Laščani so bili z 79:71 boljši od Šenčurja.

18. februar 2015 16.41
Košarka
N. G., J. P., Delo.si

Laško - V prvem četrtfinalu v Laškem je Union Olimpija s 104:68 ugnala Slovan in se uvrstila v polfinale pokala Spar. Tam jih čaka zmagovalec jutrišnje tekme med Helios Suns in Tajfunom.

Zmaji so že v prvi četrtini vzeli vajeti igre v svoje roke in si priigrali enajst točk naskoka, boljši so bili predvsem pod košem, kjer košarkarji Slovana niso bili kos robustnemu Halilu Kanaceviću. Do polčasa je prednost narasla na 29 točk, razigral se je tudi Blaž Mahkovic, ki je skupaj z Gregorjem Hrovatom poskrbel za nekaj atraktivnih potez.

V drugem polčasu se razmerje moči ni spremenilo, zmaji so še naprej povečevali svojo prednost, veliko priložnosti za igro sta dobila rekonvalescent Luka Rupnik in mladi center Vasilije Vučetić. Olimpija je izkoristila številne napake igralcev Slovana in do visoke razlike prišla s protinapadi.

Tekma s Slovanom je bila za državne podprvake ogrevanje pred pomembnejšimi obračuni, z razliko 36 točk pa bodo varovanci Aleša Pipana lahko zelo zadovoljni. Prvi strelec tekme je bil Paolo Marinelli z 22 točkami, Vučetič pa je 17 točkam dodal še 11 skokov. Sirnik je za Slovan dosegel 16 točk, Varagić pa 15.

V drugem današnjem četrtfinalu sta si nasproti stala prvoligaša Zlatorog in Šenčur GGD, gostitelji pa so odpor čvrstih tekmecev strli šele v četrti četrtini - na zadnji odmor sta namreč moštvi odšli točkovno poravnani. Točkovno sta izstopala Miha Lapornik (23 točk) in Sašo Zagorac (22), pri poražencih pa dolgoletni center državnih prvakov iz Novega mesta Smiljan Pavič (27).

Naslov v pokalu branijo košarkarji Krke, ki so lansko leto v Mariboru prvič v zgodovini samostojne Slovenije osvojil naslov pokalnih prvakov, Union Olimpija pa v Laškem naskakuje že svojo 20. pokalno lovoriko.