Pozdravljeni!

Košarka

V pričakovanju dvoboja Dončić – Zion

Po porazu Denverja, za katerega je Vlatko Čančar igral 55 sekund, se je na drugo mesto zahodne konference v NBA zavihtelo moštvo LA Clippers.
Najboljši mož moštva Golden State Andrew Wiggins (levo) je v Denverju zasenčil tudi srbskega centra Nikolo Jokića. FOTO: USA TODAY Sports
STA, G. N.
4. 3. 2020 | 08:40
4. 3. 2020 | 13:42
4:19
Košarkarji Denverja so na domačem parketu s 100:116 klonili proti Golden State, najslabšemu moštvu NBA. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je igral zadnjih 55 sekund. V ospredju je prihajajoči prvi dvoboj mladih zvezdnikov, Luke Dončića in Ziona Williamsona. Dallas bo v noči na četrtek gostil New Orleans.

Denver je padel na tretje mesto zahodne konference (41-20), prehitelo jih je tudi moštvo LA Clippers (42-19) z zmago proti Oklahomi v gosteh s 109:94. Za Clipperse je Kawhi Leonard dosegel 25 točk.

Denver je sicer dobro začel in po polčasu vodil za devet točk. V drugem delu, predvsem v zadnji četrtini, ki so jo dobili za 15 točk, pa so gostje z razpoloženima Andrewom Wigginsom (22 točk, 10 podaj) in novincem Ericom Paschalllom (22 točk) prišli do šele 14. zmage v sezoni. Pri domačih sta 18 točk dosegla Paul Millsap in Will Barton, srbski center Nikola Jokić jih je dodal 16 ob 13 skokih ter 7 podajah. Vlatko Čančar ni igral.

Veliko pozornosti je požel obračun Bostona in Brooklyna. Slednji so pred zadnjo četrtino zaostajali za 17 točk, potem pa so po zaslugi Carisa LeVerta izsilili podaljšek, v njem pa povsem razorožili domače moštvo za zmago s 129:120.

Brooklyn je v zadnji četrtini dosegel 51 točk, v podaljšku še dodatnih 11, LeVert pa je v tem času dosegel kar 37 od skupno 51 točk za osebni rekord v ligi NBA.

»Teh 50 točk je bilo čudovitih, Vert. Hvala za takšno mojstrovino,« je ob imenitni predstavi Carisa LeVerta (levo), ki jo je zabelili z 51 točkami, od tega jih je 37 dosegel v zadnji četrtini in podaljšku, čivknil poškodovani zvezdnik Brooklyna Kevin Durant. FOTO: USA TODAY Sports

Toronto (43-18) je v gosteh premagal Phoenix s 123:114. Kar trije košarkarji lanskih prvakov so ob tem dosegli več kot 25 točk. Pascal Siakam je prispeval 33 točk, Kyle Lowry 28, Norman Powell pa 26.

Vodilno moštvo zahoda ostaja LA Lakers (47-13). Jezerniki so v Staples Centru ugnali Philadelphio (37-25), potem ko sta predvsem v drugi četrtini blestela Anthony Davis in LeBron James. Ustvarila sta razliko 18 točk in moštvo iz mesta angelov usmerila proti zanesljivi zmagi s 120:107.

New Orleans (26-35) je utrpel hud udarec v boju za končnico. Na domačem parketu je izgubil proti odpisani Minnesoti s 134:139, kljub 27 točkam Jrua Holidayja, 26 Lonza Balla in 25 Ziona Williamsona.

Trener domačih Alvin Gentry je po tekmi poudaril, da Williamson, najbolj opevani novinec letošnje sezone, ne potrebuje počitka in bo prvič zaigral na dveh tekmah zaporedoma. Prihaja pa v goste k Dallasu (37-25) v noči iz srede na četrtek, kar bo prvi spopad lanskega novinca leta in prvega imena letošnje generacije košarkarjev.

V noči na četrtek bo igral tudi Gorana Dragića. Miami (39-22) se bo v floridskem derbiju pomeril z Orlandom.

Izidi

Boston : Brooklyn 120:129 – podaljšek, Charlotte : San Antonio 103:104, New Orleans : Minnesota 134:139, Oklahoma : LA Clippers 94:109, Denver : Golden State 100:116, Phoenix : Toronto 114:123, LA Lakers : Philadelphia 120:107, Sacramento: Washington 133:126..