Večer legend v Stožicah brez pike na »i«

Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. kolu regionalne lige ABA pokleknili pred Crveno zvezdo, ki je bila boljša s 77:69.

11. januar 2016 23.08

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije Večera legend, s katerim so obeležili 70-letnico delovanja kluba, niso znali kronati z zmago v 19. kolu regionalne lige ABA. Dvanajsti poraz jim je zadala evroligaška Crvena zvezda, ki je bila pred 4500 gledalci v Stožicah boljša s 77:69. S tem dvobojem so sicer varovanci trenerja Gašperja Potočnika začeli niz izjemno zahtevnih tekem, že v sredo jih v Stožicah čaka ruski Unics Kazan, nato konec tedna gostovanje pri vodilnem moštvu lige ABA Budućnosti, prihodnjo sredo pa še »obisk« pri Nižnem Novgorodu.

Ljubljančani so se favoriziranim gostom dobro upirali skorajda do konca tretje četrtine. V začetku 29. minute so bili zgolj tri točke zadaj (51:54), nato pa so Beograjčani z delnim izidom 12:0 razrešili vse dvome o zmagovalcu. Zmaji so se znali še približati na -4 (67:71), nato pa zapravili dva napada zapovrstjo in ostali praznih rok. Pri Unionu Olimpiji se je med strelce vpisalo vseh enajst igralcev, ki so stopili na parket, najučinkovitejši pa je bil Sava Lešić s 16 točkami. Prvič se je v majici novega delodajalca predstavil tudi Američan Dawan Robinson, a se ustavil že pri dveh točkah.

Ob visokem jubileju kluba so bili gostje številni igralci različnih generacij košarkarjev Olimpije, vabilu se je odzvala približno polovica, domači igralci pa so med drugim nastopili v dresih, posebej oblikovanih za to priložnost, ki so bili kopija dresov iz 70. let minulega stoletja.

Union Olimpija : Crvena zvezda 69:77 (51:64, 36:40, 23:16)

Dvorana Stožice, gledalcev 4500, sodniki: Dožai, Herceg, Hordov (vsi Hrvaška).

Union Olimpija: Wright 8 (2:2), Robinson 2, Hrovat 7 (2:2), Mesiček 4 (1:4), M. Nikolić 7, Vučetić 5 (1:2), M. Lapornik 2, Lešić 16 (4:5), S. Zagorac 11 (2:2), Mahkovic 2, Zakis 5.

Crvena zvezda: Kinsey 9, Dangubić 2, Lazić 1 (1:2), Mičić 5 (0:2), Simonović 5, Gudurić 7 (1:3), Jović 4, Miller 25 (7:8), Zirbes 15 (1:3), Štimac 4 (4:4).

Prosti meti: Union Olimpija 12:17, Crvena zvezda 14:22.

Trojke: Union Olimpija 7:19 (S. Zagorac 3, Hrovat, Mesiček, M. Nikolić, Zakis), Crvena zvezda 9:27 (Miller 4, Gudurić 2, Kinsey, Mičić, Simonović).

Osebne napake: Union Olimpija 22, Crvena zvezda 23.

Pet osebnih napak: Štimac (40.).