dvojni dvojček (in nič novih prask) Gorana Dragića

Slovenski košarkarski as Goran Dragić je Brooklynu nasul 19 točk in dodal 10 podaj, kar pa Phoenixu ni pomagalo do zmage.

16. november 2013 10.27
NBA/
J. P., Delo.si

Phoenix - Slovenskemu košarkarskemu asu Goranu Dragiću poškodbe očitno ne morejo do živega. Potem ko je moral po dvoboju lige NBA s Portlandom s poškodovano glavo v bolnišnico po 13 šivov, se je dva dni pozneje vrnil, kot da se ne bi nič zgodilo, in bil v obračunu z Brooklynom celo najboljši strelec Sonc iz Phoenixa. Vendar pa niti njegov dvojni dvojček - 19 točk in 10 podaj - ni bil dovolj za zmago, saj so bile Mrežice po podaljšku boljše s 100:98. Tekmo je odločil Joe Johnson, ki je najprej ulovil žogo, nato pa še uspešno zaključil protinapad prav ob zadnjem pisku sirene. Phoenix je že drugič zapored pokleknil le za las, že v sredo je bil Portland od njega boljši zgolj za točko.

Dragić je bil najzaslužnejši za hitro vodstvo Phoenixa s 46:32, saj je že v uvodni četrtini prispeval kar 13 točk. Dobil je daleč največjo minutažo med vsemi na parketu, kar 46 minut in 19 sekund, odlično izvajal predvsem proste mete (9:10), bil nekoliko manj uspešen pri trojkah (0:4), a dokaj natančen za dve točki (5:8). Pri poražencih je kar 27 točk prispeval Brook Lopez.

V spodnjem videoposnetku si oglejte uspešen protinapad Gorana Dragića na tekmi z Brooklynom.

IZIDI NBA

Phoenix Suns : Brooklyn Nets 98:100 (podaljšek) (Goran Dragić 19 točk in 10 podaj v 46:19 minute za Phoenix)
Toronto Raptors : Chicago Bulls 80:96
Indiana Pacers : Milwaukee Bucks 104:77
Boston Celtics : Portland Trail Blazers 96:109
Cleveland Cavaliers : Charlotte Bobcats 80:86
Atlanta Hawks : Philadelphia 76ers 113:103
Miami Heat : Dallas Mavericks 110:106
Denver Nuggets : Minnesota Timberwolves 117:113
Utah Jazz : San Antonio Spurs 82:91