San Antonio odločno koraka proti konferenčnemu finalu

San Antonio Spurs so tretjič premagali Portland (118:103), Brooklyn je porazil Miamia s 104:90 in znižal zaostanek v zmagah na 1:2.

11. maj 2014 07.38
11. maj 2014 08.21
BKN-SPO-SAN-ANTONIO-SPURS-V-PORTLAND-TRAIL-BLAZERS---GAME-THREE

Portland - Košarkarji San Antonia nadaljujejo z odličnimi igrami v končnici, saj so po tretji zmagi nad Portlandom (118:103) tik pred uvrstitvijo v konferenčni finale zahodne konferenca, za kar potrebujejo le še eno zmago (vrhunci tekme v zgornjem videu).

Za Ostroge je bila znova odločilna predstava v prvem polčasu. Domačini so sicer po slabih šestih minutah vodili s 13:12, kar pa je San Antonio do konca četrtine spremenil v prednost desetih točk (28:18). Gostje so prevladovali tudi v drugi četrtini, v kateri so si dve minuti pred odmorom izborili najvišjo prednost na tekmi (58:35), izid polčasa je bil 60:40.

Portland je v drugem polčasu igral bolje in se v tretji četrtini približal na osem točk (60:68), vendar je San Antonio znova stopil na plin in pred zadnjimi dvanajstimi minutami vodil za štirinajst točk (83:69) ter prednost zadržal vse do konca.

Portland po tretjem porazu čaka težka naloga, saj nobena ekipa v zgodovini lige NBA ni napredovala po zaostanku z 0:3.

Pri San Antoniu je največ točk dosegel Tony Parker (29), veteran Tim Duncan je vknjižil 19 točk in postal peti najboljši strelec v končnici lige NBA (4776 točk), pred njim so Shaquille O'Neal (5250), Kobe Bryant (5640), Kareem Abdul-Jabbar (5762) in Michael Jordan (5987).

Pri Portlandu je bil strelsko najbolj razpoložen Wesley Matthews z 22 točkami, LaMarcus Aldridge je prispeval 21 točk in 12 skokov.

Naslednja tekma bo v noči s ponedeljka na torek.

Miami prvič izgubil v končnici

Branilci naslova iz Miamija so doživeli prvi poraz v končnici, potem ko so na tretji tekmi drugega kroga izgubili proti Brooklynu (90:104).

Gostitelji so si zmago zagotovili s pomočjo petnajstih zadetih trojk (15/25) in boljšim razmerjem skokov (43:27), pri Brooklynu pa je bilo kar šest košarkarjev z dvomestnim številom točk.

Prvi polčas je bil v znamenju izenačene igre. Miami je bil v boljšem položaju ob koncu prve četrtine (30:29), Brooklyn pa je na odmor odšel s prednostjo 51:49. Gostitelji so tekmo odločili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 26:14 in pred zadnjo četrtino vodili s prednostjo štirinajstih točk (77:63), gostje pa se niso več vrnili v igro.

Pri Brooklynu je največ točk dosegel Joe Johnson (19), pri Miamiju pa je največ pokazal LeBron James (28 točk, 8 skokov, 5 podaj).

Naslednja tekma bo v ponedeljek v Brooklynu.