Vročina ni prišla do živega Dončiću

Košarkarji moštva Dallas Mavericks so v ligi NBA brez večjih težav odpravili igralce kluba Miami Heat.
Fotografija: Luka Dončić je prispeval levji delež k zmagi Dallasa. FOTO: Kevin Jairaj/Usa Today Sports

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je popeljal Dallas Mavericks do prepričljive zmage v ligi NBA nad moštvom Miami Heat (115:90). Ljubljančan je dosegel 34 točk ter v statistiko vpisal še 12 skokov in sedem podaj. Teksašani so tako prekinili niz treh zaporednih porazov in na lestvici zahodne konference ostajajo na petem mestu, mesto slabši je na vzhodu Miami.

Dallas je tokrat pred svojimi navijači strnil vrste predvsem v obrambi, v napadu pa sprva odlično reševal podvajanja na 23-letnem Ljubljančanu v prvem delu dvoboja. Po uvodni četrtini je prednost po trojki, s katero je Dončić prehitel sireno, znašala 11 točk, v drugi pa so jo gostitelji še povišali, a po slabšem zaključku na glavni odmor odšli z naskokom devetih točk.

V tretji četrtini so Teksašani po delnem izidu 18:4 ušli za 24 točk in nato mirno pripeljali dvoboj do konca, pri čemer so tekmecem prvič po 22. decembru (Minnesota Timberwolves) dovolili manj kot 100 točk. Dončić je v dobrih 37 minutah iz igre zadel 12 od 24 metov (prosti meti: 5:8, za dve: 7:16, za tri: 5:8). V statistiko je vpisal še eno ukradeno in tri izgubljene žoge.

Še štirje igralci Dallasa – Spencer Dinwiddie (19), Reggie Bullock (15), Josh Green (12) in Dorian Finney-Smith (10) – so dosegli vsaj deset točk, pri Vročini iz Miamija pa je 20 točk dosegel rezervist Victor Oladipo. Teksašani bodo še nekaj časa igral brez Maxija Kleberja in Christiana Wooda.

Do visoke zmage brez Jokića in Čančarja

Denver Nuggets (33 zmag, 13 porazov) po zanesljivi zmagi nad Indiano Pacers (134:111) ostajajo na vrhu zahodne konference. Boljši izkupiček imajo v celotni ligi le Boston Celtics (34 zmag, 12 porazov). Gostitelji so igrali brez prvega zvezdnika Nikole Jokića, v kadru pa ni bilo niti slovenskega reprezentanta Vlatka Čančarja. Ob njuni odsotnosti je 28 točk dosegel Aaron Gordon, Jamal Murray pa je vpisal trojni dvojček s 17 točkami, 14 podajami in 10 skoki.

Drugi izidi – Orlando Magic : New Orleans Pelicans 123:110, Atlanta Hawks : New York Knicks 139:124, Cleveland Cavaliers : Golden State Warriors 114:120, San Antonio Spurs : Los Angeles Clippers 126:131, Utah Jazz : Brooklyn Nets 106:117, Los Angeles Lakers : Memphis Grizzlies 122:121, Sacramento Kings : Oklahoma City Thunder 118:113.