Za pokalno lovoriko Krka in Lastovka

Krka je v prvem polfinalu pokala Spar premagala Tajfun s 87:75, Lastovka pa je bila boljša od Zlatoroga z 72:61.

19. februar 2016 18.08
19. februar 2016 19.16
KOŠARKA Krka - Tajfun
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Košarkarji Krke in Lastovke se bodo v nedeljo ob 18. uri pomerili v finalu pokala Spar. Krka je bila s 87:75 boljša od Tajfuna, Lastovka pa je senzacionalno premagala Zlatorog z 72:61 in se prvič v zgodovini uvrstila v finale pokala.

Na prvi polfinalni tekmi sta se pomerila Krka in Tajfun. Novomeščani so polfinalno tekmo začeli odlično in po šestih minutah vodili za deset točk (13:3). Tajfun si je visok zaostanek priigral predvsem zaradi dejstva, da je v tem času poskušal izključno z meti za tri točke (1-4), kar se mu ni obrestovalo. Krka je imela v prvih desetih minutah tekmo pod nadzorom in vodila za največ petnajst točk (20:5), nasprotniki pa so se do konca četrtine približali na devet (22:13).

Šentjurčani so v drugi četrtini pet izmed prvih sedmih točk in zaostanek zmanjšali na šest točk (18:24), nato pa sta za Krko zadela Ive Ivanov in Mirko Mulalić ter poskrbela za prednost +11 (29:18). Novomeško moštvo je vodstvo zadržalo do glavnega odmora, izid je bil 43:35.

Drugi polčas se je začel po željah Tajfuna, pri katerem je Dragiša Drobnjak dosegel pet zaporednih točk in zaostanek znižal na pet točk (40:45). Krka je po 25. minutah vodila s 50:45, nato pa zrežirala delni izid 10:1, po katerem je imela štirinajst točk naskoka (60:46). Novomeščani so četrtino končali s košem Jureta Lalića in pred zadnjimi desetimi minutami vodili s 65:49.

Krka je v četrti četrtini brez večjih težav držala Tajfun na varni razdalji in po 35. minutah vodila za 18 točk, minuto kasneje pa že za okroglih 20 točk (80:60). Novomeščani so nato začeli igrati nekoliko ležerno, kar so Šentjurčani znali izkoristiti in v dveh minutah in pol dosegli osem zaporednih točk, od tega Stanko Sebič šest (68:80). Trener Krke Vladimir Anzulović je reagiral z minuto odmora, po kateri so njegovi igralci ustavili nalet Tajfuna in napredovali v finale (87:75).

Pri Krki je bil prvi strelec Mirko Mulalić s 17 točkami, Ive Ivanov jih je dosegel 15, Jure Lalić pa 14.

Pri Tajfunu je bil najučinkovitejši Dragiša Drobnjak s 15 točkami, Sandi Čebular jih je dodal 13.

Lastovka presenetila Zlatorog

Na drugi polfinalni tekmi je Lastovka pripravila veliko presenečenje in premagala Zlatorog z 72:61, s čimer se je prvič v svoji zgodovini uvrstila v finale.

Moštvi sta bili v prvem polčasu zelo izenačeni. Po prvi četrtini je bilo 15:15, ob glavnem odmoru pa 32:30 za Lastovko.

Laščani so bili po 23. minutah povsem blizu domžalskega kluba (34:36), nato pa je Lastovka pobegnila z delnim izidom 12:4 in si priborila deset točk prednosti (48:38), ki jih je zadržala do konca četrtine (55:45).

Zlatorog se v zadnji četrtini nikakor ni mogel vrniti v igro in po 35 minutah zaostajal za devet (53:62), ko je sledila nova nevščečnost, saj je Goran Jurak (6 točk, 8 skokov) prejel svojo peto osebno napako in predčasno končal tekmo.

Lastovka je v zaključku tekme nadzorovala potek tekme in dokončala veliko presenečenje (72:61).

Pri Lastovki je bil prvi strelec Semen Šaškov s 24 točkami, pri Zlatorogu pa Dejan Jeftić s 14 točkami.

Glavni trener Lastovke Andrej Žakelj je po veliki zmagi povedal: »Zelo vesel sem za svoje fante. Odigrali smo tri tekme v štirih dneh in to je za nas znanstvena fantastika. Morate vedeti, da nekateri poleg košarke, hodijo tudi v službo. Pokazalo se je veliko srce naših igralcev, ki zelo dobro trenirajo, poslušni so, in tako napredujejo. Na dvoboju z Zlatorogom smo bili dovolj osredotočeni, da smo se držali navodil, ki sem jih podal pred tekmo. Ta so bila kratka in jasna. Laško je zagotovo ekipa, ki je med štirimi najboljšimi v državnem prvenstvu. Igrali smo z velikim srcem, pametno, kar sem tudi zahteval od fantov, ki jim še enkrat čestitam za zmago.«

Pokal Spar, polfinale

Krka - Tajfun 87:75 (22:13, 21:22, 22:14, 22:26)

Krka: Rebec 9 (7:7), Ivanov 15 (6:6), Rojc 6 (1:2), Lalić 14 (2:2), Tomič 2 (2:4), Mulalić 17 (5:6), Kastrati 9, Dimec 2, Lapornik 13.

Tajfun: M. Sebič 6 (1:2), Držić 9 (2:2), Čebular 13 (1:4), Bratož 7, Clark 6, Ponjavić 10 (2:2), Drobnjak 15 (9:10), Bolčina 9 (1:1).

Prosti meti: Krka 23:27, Tajfun 16:21.

Met za dve točki: Krka 14:23, Tajfun 13:28.

Met za tri točke: Krka 12:24 (Mulalić 4, Kastrati in Lapornik po 3, Ivanov, Rojc), Tajfun 11:28 (Ponjavić, Clark, Drobnjak in Čebular po 2, Bratož, Sebič, Držić).

Osebne napake: Krka 27, Tajfun 24.

Pet osebnih: Dimec (27.), Držić (32.), Rojc (40.)

-------------------------------------------------------------

Zlatorog - Lastovka 61:72 (15:17, 15:15, 15:23, 16:17)

Zlatorog: Jurak 6, Barič 4 (2:2), Jeftić 14 (3:4), Krušič 2 (2:2), Vašl 9 (2:2), Abrams 2, Vujasinović 7 (3:4), Đekić 13 (5:6), Čebašek 4 (2:2).

Lastovka: Percel 2 (2:2), Novak 3 (1:2), Šaškov 24 (4:5), Mlakar 8, Pušič 7, Julević 17 (9:12), Šutulović 7 (3:4), Janc 2 (0:1), Rizvić 2 (2:2).

Prosti meti: Zlatorog 19:22, Lastovka 21:28.

Met za dve točki: Zlatorog 15:34, Lastovka 15:30.

Met za tri točke: Zlatorog 4:24 (Jeftić 3, Vašl) , Lastovka 7:15 (Šaškov 4, Mlakar 2, Pušič 1).

Osebne napake: Zlatorog 27, Lastovka 28.

Pet osebnih: Jurak (35.), Percel (36.), Đekić (40.).