Za zmaje konec že kmalu po glavnem odmoru

Od košarkarjev Petrola Olimpije je bil v šestem kolu lige prvakov uspešnejši tudi AEK (91:73).

16. november 2017 00.39

Atene - Košarkarji Petrola Olimpije tudi po šestem dvoboju lige prvakov ostajajo pri eni sami zmagi, ki so jo zadnji oktobrski dan vpisali na gostovanju pri Estudiantesu. Nocoj so bili v Atenah nemočni tudi v obračunu z AEK, ki nadaljuje toplo-hladen niz, tokrat je bil prepričljivo boljši z 91:73. Že v drugi četrtini je razlika narasla na 15 točk, ljubljanskega odpora pa je bilo konec v začetku tretje, ko so Grki zmogli delni izid 7:0. Odtlej manj kot enajst točk razkoraka ni bilo več.

V zmagovalni vrsti sta izstopala Manny Harris s 26 točkami in Dimitris Mavroeidis z dvojnim dvojčkom za 15 točk in 11 skokov. Pri ljubljanskih zmajih je 21 točk in osem skokov prispeval Jordan Morgan, 13 točk in šest skokov pa še drugi Američan Devin Oliver.

»Če si v enem polčasu privoščiš trinajst izgubljenih žog in če nasprotnik hkrati naniza deset skokov v napadu, je težko držati obrambo. Dvoboj se je zlomil že v prvem polčasu, za nas ga je bilo vsega konec v prvi minuti tretje četrtine,« je priznal trener zmajev Gašper Okorn. Njegove varovance nov zalogaj čaka 5. decembra, ko bodo gostili soseda z dna razpredelnice, poljsko moštvo Rosa Radom, ki je ravno tako zgolj pri eni zmagi.

AEK : PETROL OLIMPIJA 91:73 (72:59, 50:39, 27:20)

Olimpijska dvorana OAKA, gledalcev 1000, sodniki Bulto, Castillo (oba Španija) in Ciulin (Romunija).

AEK: Elonu 6 (2:2), James 3, Green 13 (2:3), Harris 26 (2:4), Šakota 7, Atić 5 (1:2), Larentzakis 13 (1:2), Barlow 3, Mavroeidis 15 (1:1).

Petrol Olimpija: Kastrati 2, Oliver 13 (1:4), Špan 10, Badžim 8 (2:2), Morgan 21 (3:4), Lorbek 9 (4:5), Hrovat 10 (6:6).

Prosti meti: AEK 9:14, Petrol Olimpija 16:21.

Trojke: AEK 8:25 (Larentzakis 2, Harris 2, James, Green, Šakota, Barlow), Petrol Olimpija 5:18 (Špan 2, Badžim 2, Lorbek).

Osebne napake: AEK 20, Petrol Olimpija 20.