Zlatorog drugič zapored izločil Olimpijo

Polfinalna para košarkarskega pokala Spar sta Zlatorog - Lastovka in Krka - Tajfun. Lovoriko branijo Novomeščani.

18. februar 2016 00.46

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so ostali brez možnosti za osvojitev prve lovorike na domačih tleh v tej sezoni, potem ko so danes izpadli že v četrtfinalu pokala Spar. Zanje je bil še drugo leto zapored usoden Zlatorog, ki je včerajšnjo prvo tekmo dobil s pičlo točko zaloge, danes pa napredovanje potrdil še s tivolsko zmago s 76:71. Gostje bi se lahko dokopali do še izdatnejšega uspeha, a so zapravili 15 točk naskoka iz prvega polčasa in celo kožo rešili šele v končnici. Ljubljančani so imeli namreč tri minute pred koncem še šest točk zaloge (69:63), a je Aleš Pipan njihov nalet še pravočasno prekinil in v zadnjih izdihljajih tehtnico spet nagnil na stran Zlatoroga. Olimpija je tako ostala brez možnosti za jubilejno dvajseto pokalno lovoriko.

Zlatorog, ki se je pokalnega naslova veselil leta 2004, bo imel na papirju najlažjega polfinalnega tekmeca, v tej sezoni debitanta v ligi Telemach, domžalsko Lastovko. Ta je izničila prednost Hopsov s prve tekme (66:52) in v drugo zmagala s 85:66. Drugi polfinalni par bo ponovitev lanskega - državni prvak Tajfun se bo udaril z branilko pokalne lovorike Krko. Novomeščani naskakujejo tretjo zaporedno trofejo, v četrtfinalu pa so dvakrat odpravili moštvo Helios Suns. Tajfun je danes sicer pokleknil pred Šenčurjem GGD (57:63), a je imel zadostno prednost s prvega obračuna, ki ga je dobil s kar 83:59. Polfinalna dvoboja bosta v Tivoliju na sporedu v petek (ob 18.15 Tajfun - Krka, ob 20.30 Zlatorog - Lastovka), finale pa v nedeljo ob 18. uri.