Zmagovalec znan že po prvi četrtini

Košarkarji Uniona Olimpije so v 24. kolu regionalne lige ABA na gostovanju pokleknili pred vodilno Crveno zvezdo (67:88).

28. februar 2017 00.35
lvi*Košarka

Beograd - Vodilna zasedba regionalne košarkarske lige ABA, Crvena zvezda, je v 24. kolu vpisala že 23. zmago, tokrat je z 88:67 brez težav odpravila Union Olimpijo, ki ima na osmem mestu enak točkovni izplen kot šestouvrščena Cibona (34 točk). Tokrat je bilo dvomov o zmagovalcu konec že po uvodni četrtini, v kateri so Beograjčani vpisali kar 36 točk in si zagotovili 14 točk naskoka, ki so ga v nadaljevanju zgolj še oplemenitili. Gostitelji so se morali znajti brez Nemanje Dangubića in Stefana Jovića, Ljubljančani brez obolelega Devina Oliverja.

»Čestitam trenerskemu kolegu Dejanu Radonjiću za odlično opravljeno delo, njemu in njegovi ekipi pa želim kar najboljše nadaljevanje v evroligi. V ligi ABA je Zvezda zgodba zase, zato po tej tekmi ne mislimo zganjati panike. Seveda pa ne morem biti zadovoljen, glede na to, da nismo niti poskušali narediti kaj več. Kot da igralci ne bi verjeli, da lahko nekaj dosežejo, posledica tega je bila hitra velika razlika. Dvoboj je bil odločen že po minuti in pol, ko sem fante poklical na klop ob 0:8. Naposled smo lahko zadovoljni, da smo izgubili zgolj za 21 točk,« je poudaril Olimpijin trener Gašper Okorn, medtem ko je bil Nikola Janković (16 točk) jedrnat: »Dvoboja nismo dobro odprli. Nedopustno je prejeti kar 36 točk v eni četrtini. Takrat je bil obračun odločen. Poskusili smo se vrniti, a nam Crvena zvezda, ekipa z mnogo dobrimi in izkušenimi igralci, tega ni dovolila.«

Crvena zvezda : Union Olimpija 88:67 (77:49, 52:34, 36:22)

Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev 3135, sodniki Dragojević (Makedonija), Mitrovski (Srbija), Kralj (BiH).

Crvena zvezda: Wolters 12 (1:1), Thompson 6, Mitrović 2, Lazić 8, Simanić 11, Dobrić 6, Simonović 6, Rakičević 14 (3:4), Jenkins 8 (1:1), Kuzmić 4 (2:2), Bjelica 11.

Union Olimpija: Barbarič 6, Bubnić 7 (2:4), Milošević 14, Janković 16 (1:2), Jefferson 12 (2:2), Hrovat 12 (3:3).

Trojke: Crvena zvezda 11:27 (Simanić 3, Lazić 2, Simonović 2, Wolters, Rakičević, Jenkins, Bjelica), Olimpija 7:16 (Barbarič 2, Jefferson 2, Bubnić, Janković, Hrovat).

Prosti meti: Crvena zvezda 7:8, Union Olimpija 8:11.

Osebne napake: Crvena zvezda 16, Union Olimpija 14.