Zmaji evropskemu pokalu dostojno pomahali v slovo

Košarkarji Uniona Olimpije so v 10. kolu v Stožicah šele v končnici pokleknili pred vodilno Valencio (72:75).

07. december 2016 21.32
košarka

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so nastope v skupini D evropskega pokala zapečatili v slogu celotne sezone - s porazom. Vendar pa je imela vodilna Valencia z njimi v obračunu desetega kola veliko dela, v Stožicah je pred 2500 gledalci zmagala z »zgolj« 75:72 in je tako pri šestih zmagah in enem porazu. Končni izkupiček Ljubljančanov je ena zmaga (na domačem parketu proti Ulmu) in sedem porazov.

Končnica obračuna je bila infarktna, zadišalo pa je celo po podaljšku. Najboljši strelec v vrstah gostiteljev Gregor Hrovat, ki je prispeval 18 točk, je namreč v poslednjih izdihljajih četrte četrtine zadel trojko za izenačenje, a mu jo je sodniška trojka in Grčije, Nemčije in Belgije po ogledu videoposnetka razveljavila, saj jo je dosegel delček sekunde prepozno. Vseeno je bil Hrovat prvo ime dvoboja z brezhibnim metom iz igre (za dve 4:4 in trojke 3:3), kar 14 točk je nanizal v zadnjem delu.

In prav po njegovi zaslugi so se zmaji po zaostanku dvanajstih točk ob koncu tretje četrtine v finišu vrnili v igro, dve minuti pred koncem izid poravnali (71:71), z zadetim prostim metom Nikole Jankovića celo malenkostno ušli in imeli na razpolago še napad, ki pa so ga hitro zapravili in za kazen prejeli trojko. V zadnjem napadu so varovanci Gašperja Okorna dvakrat poskusili izenačiti, a je bil Devin Oliver premalo natančen, Hrovat pa, kot zapisano, malenkostno prepozen. Vseeno je bilo vsaj slovo od Evrope zelo dostojno.

Union Olimpija se bo tako lahko po koncu evropskega pokala posvetila preostalima dvema frontama, še ta teden jo čakata dva dvoboja: v domačem prvoligaškem tekmovanju v petek s Sixt Primorsko in v pokalu ABA dva dni pozneje z Zadrom.

Union Olimpija : Valencia 72:75 (52:64, 37:39, 16:28)

Dvorana Stožice, gledalcev 2500, sodniki Foufis (Grčija), Reiter (Nemčija), Geller (Belgija).

Union Olimpija: Barbarič 5, Oliver 12 (1:2), Bubnić 6, Mulalić 6, Mesiček 8 (1:1), Milošević 10 (4:6), Janković 5 (1:4), Jefferson 2 (2:2), Hrovat 18 (1:1).

Valencia: Thomas 11, Diot 7 (1:2), Van Rossom 4, Sato 2 (0:2), Martinez 3, Oriola 20 (5:6), San Emeterio 7, Sastre 5, Sikma 8, Kravcov 8.

Prosti meti: Union Olimpija 10:16, Valencia 6:10.

Trojke: Union Olimpija 8:24 (Hrovat 3, Mulalić 2, Barbarič, Oliver, Mesiček), Valencia 9:29 (Diot 2, Sikma 2, Sastre, San Emeterio, Oriola, Martinez, Thomas).

Osebne napake: Union Olimpija 15, Valencia 18.