Zmaji zmagovito začeli novo sezono, Krka ne (FOTO)

V uvodnem kolu regionalne lige ABA so košarkarji Uniona Olimpije z 91:76 odpravili skopski MZT.

01. oktober 2015 19.12
Košarka
J. P., Delo.si

Ljubljana - Če se po jutru dan pozna, potem se košarkarjem Uniona Olimpije obeta uspešna sezona. Odprli so jo namreč s prepričljivo zmago v prvem kolu regionalne lige ABA, v Stožicah je pred tisočglavo množico z 91:76 padel skopski MZT. Najboljši strelec v ljubljanskem moštvu, ki je bilo razmeroma uspešno pri metih z razdalje (trojke 6:12), je bil srbski novinec Sava Lešić z 19 točkami.

Zmaga zmajev nad moštvom, nad katerim taktirko vihti nekdanji šef Olimpijine stroke Aleš Pipan, ni bila vprašljiva niti za hip, gostitelji so naposled dobili vse štiri četrtine. Začeli so nekoliko slabše, nato pa na krilih Zacka Wrighta prevzeli pobudo in na prvi odmor odšli s šestimi točkami zaloge. Makedonci so nadaljevali agilneje in izenačili na 22:22, zadnjič pa je bil izid poravnan v 16. minuti, ko je semafor kazal 28:28.

Tedaj so se varovanci Gašperja Potočnika, ki je torej debitiral z zmago, spet predramili in do 28. minute povišali prednost že na +17, a si nato spet privoščili krajši mrk, skopskemu moštvu pa dovolili osem točk zapored. Vseh dvomov o zmagovalcu je bilo konec v 33. minuti ob domači prednosti s 76:62. Zasedbi MTZ ni pomagal niti zelo razpoloženi Đorđe »Dr. Dre« Drenovac z 21 točkami. Dvoboj drugega kola Ljubljančane čaka že v ponedeljek, ko bodo gostovali pri Igokei.

Krka nadaljevala negativno tradicijo

Manj uspešni pa so bili uvodoma košarkarji Krke, ki se z gostovanja v Podgorici že 14 let niso vrnili z zmago, tudi tokrat so v dvorani Morača ostali praznih rok. Budućnost je hitro nakazala, da z njo ne bo šale, v šesti minuti vodila z 10:4, do konca uvodne četrtine pa prednost podvojila. Novomeščani so se prebudili šele po glavnem odmoru, v 27. minuti je novinec Stefan Sinovec zadel za 46:47, a so se gostitelji hitro spet odlepili. Črnogorski predstavnik je zadel kar enajst trojk ob skoraj polovičnem izkoristku, brata Šehović sta jih skupaj prispevala sedem. V vrstah Dolenjcev, ki jih že v soboto čaka prvi domač izziv z Zadrom, je bil najbolj pri metu Jure Lalić s 15 točkami.

Union Olimpija : MZT 91:76 (68:58, 43:36, 22:16)

Arena Stožice, gledalcev 1000, sodniki Belošević, Glišić, Obrknezović.

Union Olimpija: Wright 14 (0:1), Rupnik 2, Hrovat 12 (1:4), Mesiček 3, Vučetić 4, M. Lapornik 8 (3:4), Lešić 19 (3:3), S. Zagorac 11, Mahkovic 9 (2:2), Zakis 9.

MZT: Sinadinović 9 (4:4), Mekić 2, Simonovski 9, Mladenovski 1 (1:3), Drenovac 21 (3:4), Bunić 10 (0:2), Stojanovski 8, Mijatović 2, Luković 14 (3:6).

Prosti meti: Union Olimpija 9:14, MZT 11:19.

Trojke: Union Olimpija 6:12 (Hrovat, Mesiček, Lapornik, Zagorac, Mahkovic, Zakis), MZT 5:13 (Simonovski 3, Sinadinović, Luković).

Osebne napake: Union Olimpija 23, MZT 20.

Pet osebnih napak: Luković (40.).

Budućnost : Krka 81:65 (56:49, 42:28, 22:10)

Podgorica, dvorana Morača, gledalcev 1250, sodniki Obradović, Radojković, Bijedić.

Budućnost: Šehović 16 (3:3), Jaramaz 4 (2:2), Subotić 6 (2:3), Šehović 22 (4:5), Čarapić 3, Bačović 2, Dragićević 22 (3:3), Marić 2, Joseph 4.

Krka: Ivanov 11 (4:4), Rojc 2 (2:2), Lalić 15 (3:6), Katnić 10 (2:2), Sinovec 14 (3:3), Ž. Dimec 6 (0:2), Ritlop 3, L. Lapornik 4.

Prosti meti: Budućnost 14:18, Krka 14:19.

Trojke: Budućnost 11:24 (Se. Šehović 4, Su. Šehović 3, Dragićević 3, Čarapić), Krka 5:15 (Katnić 2, Ivanov, Sinovec, Ritlop).

Osebne napake: Budućnost 25, Krka 24.

Pet osebnih napak: Subotić (37.).