Zoran Dragić s Himkijem na vrh razpredelnice

Rusko košarkarsko moštvo je proti Bambergu vpisalo že tretjo zmago v 2. delu evrolige (78:61), osem točk Dragića.

23. januar 2016 01.04

Ljubljana - Košarkarji Himkija, med njimi tudi slovenski reprezentančni as Zoran Dragić, so v četrtem kolu drugega dela evrolige vpisali tretjo zmago v skupini F, s katero so se sami zavihteli na vrh razpredelnice. Tokrat so pred domačimi navijači z 78:61 odpravili nemški Bamberg, predvsem po zaslugi odličnega drugega polčasa.

V prvem sta se namreč moštvi še izmenjevali v vodstvu, gostje so bili nazadnje spredaj pri 28:27, potem ko se jim je tik pred tem posrečilo vknjižiti kar dvanajst točk zapovrstjo. A ruski predstavnik je še pred odhodom na glavni odmor zaustavil njihov napad, po izenačenju na 40:40 pa prevzel škarje in platno v svoje roke in le še višal razliko.

Najprej je v tretji četrtini močno pobegnil po delnem izidu 11:0, nato pa v začetku zadnje še po 12:0, s čimer je bil odpor gostov, pri katerih Aleksej Nikolić ni zaigral, strt. V zmagovalnem moštvu, ki je zadelo enajst trojk, je Dragić v 14 minutah na parketu prispeval osem točk (za dve 1:1, trojke 2:4), štiri skoke v obrambi in eno asistenco. Najučinkovitejši je bil sicer Aleksej Šved z 22 točkami.

Rezultati evrolige

Skupina E

Darušafaka - Fenerbahče 100:106 (24:37, 27:25, 22:24, 27:20)

(Harangody 22, Arslan 17; Dixon 24, Udoh 21)

Crvena zvezda - Unicaja Malaga 87:73 (21:14, 20:17, 19:22, 27:20)

(Jović 15, Gudurić 13; Smith 11, Thomas in Nedović po 9)

Skupina F

Himki Moskva - Brose Baskets Bamberg 78:61 (16:12, 14:16, 24:17, 24:16)

(Šved 22, Koponen 11, Zoran Dragić 8 v 13:45; Wanamaker 13, Theis 12, Aleksej Nikolić ni igral)

Žalgiris Kaunas - Olympiakos 75:55 (17:18, 16:9, 20:18, 22:10)

(Jankunas 18, Vougioukas 13; Johnson-Odom 11, Hunter 8)