1. SNL: Mariborčani v tretjem poskusu do zmage nad Celjem

Nogometaši Maribora so v 23. kolu državnega prvenstva z 2:0 premagali Celjane in se utrdili na prvem mestu.

07. marec 2015 11.36
07. marec 2015 13.15
nogomet

Celje - Nogometaši Maribora so v 23. kolu državnega prvenstva z 2:0 premagali Celje in dosegli sedmo zaporedno zmago.

Štajerci so v tej sezoni izgubili prva prvenstvena dvoboja s Celjani, tokrat pa so si tri točke priborili s po enim golom v vsakem polčasu.

Domačo mrežo je načel Jean-Philippe Mendy, ki je v 46. minuti natančno meril z več kot 25 metrov, končni izid pa je v 84. minuti z glavo postavil Welle N'Diaye.

Na preostalih tekmah so bile Domžale z 2:1 boljše od Krke, Zavrč je premagal Luko Koper z 2:1, Olimpija in Rudar pa sta se razšla brez golov.

Handanović ustavil strela Vrhovca in Verbiča, Mendy zadel v sodniškem podaljšku

Gledalci na Areni Petrol so v prvem delu prvega polčasa videli le malo izrazitih priložnosti. Še najlepšo je imel Agim Ibraimi, ki je v peti minuti izvedel prosti strel in žogo poslal prek domačega gola. Šest minut kasneje so Celjani zahtevali enajstmetrovko, ko je Petar Stojanović z roko posredoval ob preigravanju Sunnyja Omoregieja, a je glavni sodnik Nejc Kajtazović pokazal, naj se igra nadaljuje.

Drugi del prvega polčasa je ponudil bolj atraktivno igro. Celjani so v 30. minuti izpeljali akcijo po levi strani, ki jo je zaključil Blaž Vrhovec, njegov poskus pa je ustavil Jasmin Handanović. Šest minut kasneje je bilo nevarno pred domačim golom, ko je Marcos Tavares z desne strani prodrl v kazenski prostor in udaril z levico, njegov poskus pa je zletel prek vrat.

Gostitelji so znova zapretili v 41. minuti. Najprej je razigrani Benjamin Verbič preigraval po levi strani in podal pred gol, tam pa je dobro posredoval Mitja Viler in preprečil vodstvo Celja. Domači so imeli v isti minuti še eno priložnost, po udarcu iz kota si je žogo izboril Verbič in sprožil v desni spodnji kot mariborskega gola, vendar pa se je znova izkazal vratar Handanović.

Ko je že kazalo na to, da se bo prvi polčas končal brez golov, so Mariborčani zadeli v prvi minuti sodniškega podaljška. Jean-Philippe Mendy je izpeljal samostojno akcijo in močno udaril s približno 25 metrov, vratar Matic Kotnik pa je lahko žogo le nemočno pospremil s pogledom.

N'Diaye potrdil zmago Maribora

V drugem polčasu so več pokazali Mariborčani, ki pa so do 84. minute jalovo napadali. Najlepši priložnosti sta imela Mendy, ki je v 69. minuti poskusil z glavo in sprožil prek vrat, ter rezervist Damjan Bohar, ki mu je v 83. minuti veselje preprečil vrat Kotnik.

Maribor je zmagovalca odločil v 84. minuti. Welle N'Diaye je ob udarcu iz kota dobro posredoval v kazenskem prostoru, prehitel vratarja Kotnika in z glavo postavil končni izid 2:0.