1. SNL: Olimpija le s točko, v Fazaneriji napovedan protest

V 21. kolu 1. SNL sta se Celje in Rudar razšla z izidom 1:1, Olimpija in Gorica pa z 2:2, Aluminij izgubil z Domžalami.

01. december 2012 14.04
Š. Ro., Delo.si, STA

Kranj - V 21. kolu 1. SNL so Kranjčani še tretjo tekmo zapored končali neporaženi. Tokrat so se izvlekli v izdihljajih tekme, ko je Anže Jelar zadel za 1:1 in poskrbel za šesti remi Triglava v sezoni in šesto mesto na lestvici. Koper je na drugi strani vodil vse od 31. minute, na koncu pa se je moral zadovoljiti z neodločenim izidom, prav tako šestim v sezoni. Koprčani ostajajo na četrtem mestu.

Olimpija kljub premoči le s točko

Ljubljana - Obračun Ljubljančanov in Goričanov se je v Stožicah končal z delitvijo točk. Čeprav so večinoma imeli pobudo domači nogometaši, pa jim ni uspelo priti do 13. zmage v sezoni. Kljub temu ostajajo trdno na drugem mestu, Goričani pa so sedmi.

Čeprav so Ljubljančani kot običajno na domačem igrišču v prvem polčasu pokazali napadalno igro, pa jim goriške obrambe ni uspelo streti. Zato pa je že na začetku tekme klonila ljubljanska, saj je Kris Jogan že v četrti minuti goste popeljal v vodstvo.

Drugi polčas so zmaji spet začeli odločno, prek Anžeta Zorca so v 49. minuti zatresli tudi prečko, kar se jim je obrestovalo v 50. minuti. Takrat je z 18 metrov sprožil Filip Valenčič in matiral vratarja belo-modrih. V 56. minuti je nekdanji član Gorice Aris Zarifović zeleno-bele popeljal v vodstvo, ko je bil po kotu najvišji v kazenskem prostoru in z glavo iz bližine dosegel gol. V 68. minuti pa so Ljubljančani Matiji Široku pustili precej prostora, kar je slednji izkoristil in z roba kazenskega prostora s strelom po tleh premagal Elvisa Džafića.

Delitev točk tudi v Celju

Celje - Velenjski nogometaši so v 21. kolu po dveh zaporednih porazih le vpisali novo točko na prvenstveno lestvico, s katero so se prebili na osmo mesto pred Aluminij. Celjani so z 29 točkami trdno na petem mestu.

Velenjčani so sicer v 10. minuti že ugnali Matica Kotnika, a zadetek so sodniki razveljavili zaradi prepovedanega položaja Ivana Firerja. Rezervist Celja Nikola Ivanović je v 47. minuti z glavo unovčil lepo podajo Medveda z desne strani in zadel za 1:0. Izid je s strelom s 25 metrov poravnal Elvis Bratanović v 63. minuti.

Domžalčani zanesljivi

Kidričevo - Domžalčani so jesenski del sezone v 1. SNL končali v slogu. V 21. kolu so po dobri igri v drugem polčasu so upravičili vlogo favorita in ekipo iz Kidričevega zanesljivo ugnali.

Prvi polčas v Kidričevem ni navdušil, maloštevilni gledalci so videli le malo akcije. Zanimiveje je bilo v drugem delu. V 50. minuti je Mato Šimunović Lipovca premagal s strelom s 15 metrov malce z desne strani, tri minute zatem pa je po podaji Slobodana Vuka, ki je bil asistent že prvi prvem zadetku, iz bližine Aluminijevo mrežo zatresel Žiga Kous.

V 66. minuti je domačim uspelo znižati zaostanek, po kotu Beišća je z glavo streljal David Kašnik, pred golom pa je smer žogi spremenil smer Jurica Jeleč in premagal Nejca Vidmarja. Toda gosti so domače upe po ugodnem razpletu hitro razblinili. V 78. minuti je Šimunović podal iz kota, pred vrati je nespretno posredoval Bešić in premagal lastnega vratarja. Pet minut pozneje je tekmo dokončno odločil Dobrovoljc, ki je z glavo unovčil novo Šimunovićevo podajo iz kota.

Z enajsto zmago so se Domžalčani vsaj začasno povzpeli na tretje mesto, medtem ko Aluminij po 12. porazu ostaja pri dnu lestvice.

Aluminij - Domžale 1:4 (0:0)

* Stadion Aluminija, gledalcev 150, sodniki: Goričan (Loče pri Poljčanah), Lunežnik (Zgornja Ložnica) in Koren (Turnišče).
* Strelci: 0:1 Šimunović (50.), 0:2 Kous (53.), 1:2 Jeleč (66.), 1:3 Bešić (78./avtogol), 1:4 Dobrovoljc (83.).
* Aluminij: Lipovac, Bingo, Kurež, Žagar (od 81. Režonja), Spahić (od 62. Pečovnik), D. Rešek (od 79. Kirič), Kožar, Kašnik, Bešić, M. Rešek, Jeleč.
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec (od 52. Rems), S. Vuk, Kovjenić, Halilović, Balokog, Ihbeisheh, Dobrovoljc, Šimunović (od 86. G. Vuk), Kous (od 74. Husmani).
* Rumeni kartoni: D. Rešek; Kovjenić, Šimunović, Balokog, Kous.
* Rdeč karton: /.*

Celje - Rudar Velenje 1:1 (0:0)

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 500, sodniki: Čeferin, Žunič in Ajdovec (vsi Kranj).
* Strelca: 1:0 Ivanović (47.), 1:1 Bratanović (63.).
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Centrih, Bajde (od 79. Bilali), Cebara (od 70. Korošec), Kolsi (od 46. Ivanović), Rapnik, Medved, Žitko, Tomažič-Šeruga.
* Rudar: Rozman, Jeseničnik, Stakić, Firer (od 46. Stjepanović), Rotman, Berko (od 39. Bubalović), Podlogar (od 71. Črnčič), Bratanović, Klinar, Bakarić, Radujko.
* Rumeni kartoni: Kolsi, Ivanović, Cebara, Rapnik, Žitko; Klinar, Jeseničnik.
* Rdeč karton: /.

Olimpija Ljubljana - Gorica 2:2 (0:1)

* Stadion Stožice, gledalcev 500, sodniki: Huselja (Velenje), Vukan (Apače) in Vozlič (Rogaška Slatina).
* Strelci: 0:1 K. Jogan (4.), 1:1 Valenčič (50.), 2:1 Zarifović (56.), 2:2 Širok (68.).
* Olimpija: Džafić, Zarifović, Vicente (od 46. Zorc), Trifković, Šporar, Valenčič, Božič, Omladič, Lovrečič, Baskera, Salkić.
* Gorica: Simčič, Kadrija (od 62. M. Mevlja), Celcer, Vetrih, Širok, K. Jogan, Žigon, Bindzi, Gregorič, Ndiaye (od 80. Pavič), A. Jogan.
* Rumena kartona: Božič; Bindzi.

Luka Koper - Triglav Kranj 1:1 (1:0)

* Stadion Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Jug (Tolmin), Kogej in Kopač (oba Idrija).
* Strelca: 1:0 Brečević (31.), 1:1 Jelar (90.).
* Luka Koper: Nenezić, Guberac, Brečević, Popović (od 80. Štulac), Bradaschia (od 90. Majcen), Črnigoj (od 61. Pučko), Perger, Mavrič-Rožič, Hadžič, Palčič, Čovilo.
* Triglav: Curanović, Šturm (od 86. A. Poplatnik), Zolić, Roškar, Klemenčič, Jelar, M. Poplatnik (od 69. Ovčina), Kongnyuy (od 57. Šujica), Stojnić, Šušteršič, Bubanja.
* Rumeni kartoni: Perger, Čovilo; Šušteršič.