1. SNL: Domžale snele vijoličasti skalp, Vidmar v zgodovino

Nogometaši Domžal ostajajo neporaženi in brez prejetega gola tudi po dvoboju 7. kola z državnim prvakom Mariborom.

31. avgust 2014 00.17
J. P., Delo.si

Domžale - Domžalski nogometaši nadaljujejo prvoligaško pravljico, saj so zmagali tudi v sedmem kolu državnega prvenstva in vnovič ohranili mrežo nedotaknjeno. In to ne proti komur koli, temveč proti slovenskemu udeležencu v ligi prvakov Mariboru, ki je tako vpisal drugi poraz, kar ga trenutno - resda z dvema tekmama manj - uvršča zgolj na peto mesto ligaške razpredelnice. Domžale so v krepkem vodstvu s kar šestimi točkami zaloge pred prvim izzivalcem Zavrčem.

Gostitelji so bili nadvse učinkoviti, saj so iz treh strelov v okvir vrat zadeli kar dvakrat, medtem ko je bilo vseh pet poskusov »vijoličastih« premalo natančnih. Domači vratar Nejc Vidmar je ujel rekord in se vpisal v zgodovino kot čuvaj mreže, ki je v slovenski ligi najdlje ostal nepremagan. Pred tekmo je bil na četrtem mestu večne lestvice s 630 brezhibnimi minutami, do rekorda Boška Boškovića (Mura) iz sezone 1992/94 mu je manjkalo 62 minut, zdaj pa je suvereno v vodstvu.

Ekipa trenerja Luke Elsnerja je začela odločno in pobudo kronala z bliskovitim golom, že v peti minuti je z 20 metrov v daljši kot močno sprožil Aladin Šišić in matiral nemočnega Jasmina Handanovića. Zaostanek je podžgal državne prvake, ki so vse sile usmerili v napad, a bili neučinkoviti, maščevalo pa se jim je v 64. minuti, ko je Žiga Kous prišel do strela po preigravanju neodločnih tekmečevih branilcev v kazenskem prostoru in postavil končni izid.

Poleg Domžal je neporažena tudi še Olimpija, ki se je z vročega gostovanja v Celju vrnila brez zmagovalca in brez golov. Gostitelji, ki so v tej sezoni prvi spravili na kolena Mariborčane, so nastopili brez Gregorja Bajdeta, že v 38. minuti pa se mu je na seznamu poškodovanih pridružil tudi Benjamin Verbič, ki bi še pred koncem prestopnega roka lahko zamenjal sredino in se podal v tujino, nadomestil pa ga je povratnik Anej Lovrečič. Dvoboj je bil živahen in izenačen, delitev točk pa je pravična, čeprav so Celjani večkrat sprožili v okvir tekmečevih vrat (6:3).