1. SNL: druga zaporedna zmaga Olimpije

Nogometaši Olimpije so v devetem kolu državnega prvenstva s 3:0 premagali Triglav.

16. september 2012 20.04

Kranj - Ljubljanska Olimpija je pod vodstvom novega trenerja Andreja Razdrha zabeležila še drugo zaporedno zmago, tokrat je na gostovanju odpravila Triglav (3:0).

Prva resna priložnost je pripadla domačim, ki so prek Dinnyuyja Kongyuyja že v prvi minuti zadeli zunanji del mreže. To zeleno-belih ni zmedlo, saj so v 14. minuti prvič premagali vratarja Darjana Curanovića. Iz kota je podal Anej Lovrečič, v kazenskem prostoru pa je predložek pričakal Aris Zarifović in z glavo povedel Olimpijo v vodstvo.

Gostje bi v 26. minuti svoje vodstvo lahko podvojili, a je bil Nikola Nikezić iz bližine nenatančen. Do konca prvega polčasa so svojo priložnost zapravili tudi Triglavani, pri katerih je Matej Poplatnik v 44. minuti meril previsoko, tako da je ostalo pri minimalnem vodstvu Ljubljančanov.

Ti so po sedmih minutah nadaljevanja povedli z 2:0, za kar je z natančnim prostim strelom poskrbel Damjan Trifković. Gledalci v Kranju so do konca tekme videli še en gol, na žalost znova v domači mreži, ko je končni izid v 73. minuti s samostojnim prodorom postavil Nikola Nikezić.

Mura prehitela Velenjčane

Muraši, ki na začetku domačega prvenstva igrajo sila neprepričljivo, so gostovali pri drugouvrščenih Domžalah. Domači so si v prvih dvajsetih minutah pripravili številne priložnosti za vodstvo, a je tudi po strelih Zenija Husmanija, Saše Aleksandra Živca in Nejca Skubica ostalo pri začetnem rezultatu.

Nato so sledile minute gostov, ki so povedli v 28. minuti. Akcijo je začel Arpad Vaš, ki je podal Damjanu Boharju, ta pa je premagal vratarja Gregorja Zabreta. Sobočani so svoje vodstvo podvojili še pred iztekom prvega polčasa. V 42. minuti je Bohar sprožil močan strel proti domačim vratom, Zabret je žogo odbil le do Mateja Eterovića, ki je le-to z desetih metrov poslal v nebranjeno mrežo.

V drugem polčasu so Domžalčani neuspešno napadali gol vratarja Filipa Drakovića, neučinkoviti so bili tudi gostje, ki bi prek Mateja Eterovića lahko dosegli še tretji gol, a je bil v 89. minuti po protinapadu premalo natančen in dvoboj se je končal z izidom 2:0. Gostje so z drugo prvenstveno zmago napredovali na predzadnje, deveto mesto (7 točk), za njimi je Rudar (6).

Na zadnji tekmi dneva je Koper z golom Dragana Čadikovskega premagal Celje, pred moštvom z obale je le Maribor, ki ima šest točk več (23).