1. SNL: »evropski« derbi brez zmagovalca

Prvi polčas v Domžalah je pripadel Mariborčanom, nadaljevanje gostiteljem, neodločen izid (2:2) je najpravičnejši.

01. avgust 2016 00.56
Nogomet Domžale:Maribor

Domžale - Po uspešnih nastopih v prvih tekmah tretjega kola kvalifikacij za evropsko ligo so se nogometaši Domžal in Maribora pomerili še med seboj v tretjem kolu slovenskega prvoligaškega tekmovanja. Vsakemu od nasprotnikov je pripadel po en polčas, končna delitev točk (2:2) pa je glede na videno še najpravičnejša.

Domači trener Luka Elsner se je odločil, da bo pred povratnim dvobojem z West Hamom spočil nekaj nosilcev igre, tako glavnega junaka četrtkove zmage Matica Črnica ni bilo niti na klopi, kot tudi ne vratarja Axla Maravala, Antonia Manceja, Alvara Brachija in Žana Majerja. V začetni enajsterici ni bili niti Lucasa Maria Horvata, Benjamina Morela in Kenana Horića.

Po manjšem številu menjav je posegel mariborski strateg Darko Milanič, ki je skušal spočiti predvsem izkušena napadalca Milivoja Novakovića in Marcosa Tavaresa. Kljub prevetrenima zasedbama pa so gledalci spremljali nogomet na evropski ravni. Prvi so vodili »vijoličasti«, čeravno je zadel domači igralec Miha Blažič, ki je nespretno posredoval pri podaji Gregorja Bajdeta z leve v kazenski prostor proti Sunnyju Omoregieju.

Glavni sodnik Matej Jug je gol priznal, domžalska mreža pa se je še drugič zatresla že v naslednjem napadu, ko je tvegano podajo Matije Široka na domžalski polovici igrišča prestregel Dare Vršič, ki je lepo zaposlil Damjana Boharja, ta pa je z natančnim strelom ukanil nemočnega Adnana Golubovića. Na glavni odmor je torej državni podprvak odnesel dva gola zaloge, ki pa je v nadaljevanju hitro skopnela.

Že v četrti minuti drugega polčasa je Luka Volarič z desne strani lepo našel Brazilca Juninha, ki z dvanajstih metrov ni usekal močno, vseeno pa se je žoga znašla za hrbtom Jasmina Handanovića. Ta je v 64. minuti lahko zgolj pospremil izjemno mojstrovino Jureta Balkovca s prostega strela z velike razdalje, ki je neubranljivo sprožil v levi zgornji kot mariborskih vrat. Rezultat je bil izenačen in je takšen ostal do konca, čeravno sta si obe zasedbi še priigrali nekaj priložnosti.

Domžale : Maribor 2:2 (0:2)

Športni park Domžale, gledalcev 2200, sodnik Jug (Tolmin).

Strelci: 0:1 - Blažič (28./avt), 0:2 - Bohar (30.), 1:2 - Juninho (49.), 2:2 - Balkovec (64.).

Domžale: Golubović, Širok, Blazič, Dobrovoljc, Balkovec, Alvir (od 70. Husmani), Vetrih (od 82. Horvat), Repas (od 56. Morel), Volarič, Bratanović, Juninho.

Maribor: Handanović, Hodžić, Mertelj, Šuler, Viler, Pihler, Vrhovec, Bohar (od 72. Hotić), Vršič (od 46. Tavares), Bajde (od 73. Sallalich), Omoregie.

Rumena kartona: Širok; Pihler.

Aluminij : Celje 2:4 (1:1)

Športni park Aluminij, gledalcev 400, sodnik Skomina (Koper).

Strelci: 0:1 - I. Hadžić (29.), 1:1 - Zeba (45.), 1:2 - I. Hadžić, 2:2 -  Kurež (49.), 2:3 - Čirjak (53.), 2:4 - Glavaš (77.).

Aluminij: Janžekovič, Jakšić (od 85. Florjanc), Turkalj, Zeba, Vezjak, Krljanović (od 71. Brodnjak), Vrbanec, Rogina, Bizjak, Kurež, Škoflek (od 64. Tahiraj).

Celje: Kotnik, Kous, Klemenčič (od 76. Džinić), D. Hadžić, Travner, Šporn, Lovrečič (od 46. Pišek), Glavaš, Podlogar, Čirjak, I. Hadžić (od 66. Pungaršek).

Rumeni kartoni: Brodnjak; Lovrečič, Kous.

Rudar Velenje : Luka Koper 2:0 (0:0)

Gorica : Kalcer Radomlje 2:1 (0:0)