1. SNL: Kranjčanom točka v Stožicah, Celjanom v Mariboru

Olimpija in Triglav sta se na tekmi 24. kola domačega prvenstva razšla brez zmagovalca (1:1).

29. marec 2014 14.57
29. marec 2014 15.53
bsa*Nogomet
M. Ž., Delo.si, STA

Ljubljana - Nogometaši Olimpije so v 24. kolu domačega prvenstva gostili Triglav, tekma v Stožicah se je končala brez zmagovalca (1:1). Vodilni Maribor je proti Celju osvojil le točko (2:2), kar je izkoristil Koper in se z zmago nad Gorico (1:0) prebil na drugo mesto, za štajerskim moštvom zaostaja za tri točke.

Olimpija je proti Triglavu povedla v deveti minuti z golom Aleksandra Rodića, ki se je najbolje znašel po strelu Miroljuba Kostića. Triglav je odgovoril deset minut kasneje. Akcijo je začel Uroš Palibrk, ki je prodrl po levi strani in sprožil proti domačemu golu, žogo pa je v mrežo potisnil Dinnyuy Kongnyuy.

Oslabljena Olimpija, ki je proti Triglavu igrala brez Andraža Šporarja, Nika Omladiča in Dejana Đermanovića, je v 28. minuti ostala še brez Antonia Delamee Mlinarja, ki si je poškodoval gleženj, na zelenici ga je zamenjal Aris Zarifović. Prvi polčas se je končal z izidom 1:1.

V drugem polčasu so imeli domači več od igre in so si pripravili številne priložnosti. Aleksander Rodić je v 77. minuti streljal proti golu Triglava, vendar je gostujoča obramba dobro posredovala na golovi črti. Isti igralec je po dveh minutah nadaljevanja izkoristil podajo Matico Finka in povedel Olimpijo v vodstvo, vendar so sodniki njegov gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Domačini so imeli v 93. minuti še zadnjo priložnost, da odločijo zmagovalca, vendar je Damjan Trifković s prostega strela zadel gostujoči živi zid in tekma se je končala z delitvijo točk.

Celjani s točko iz Ljudskega vrta

Slovenski prvak Maribor je pred domačimi gledalci igral s Celjem, moštvi sta se razšli brez zmagovalca (2:2).

Začetek tekme ni obetal takega razpleta, saj so domači hitro povedli. Po podaji Marcosa Tavaresa z leve strani se je žoga odbila do Dejana Mezge, ki je z natančnim strelom z dvanajstih metrov žogo poslal v mrežo. Celjani so le razvili igro in večkrat prišli pred domača vrata. V 31. minuti je Benjamin Verbič prodrl v kazenski prostor, kjer ga nepravilno ustavila domača obramba. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel kapetan Sebastjan Gobec.

Veselje Celjanov je bilo kratko. Minuto kasneje se je Martin Milec odločil za strel z 20 metrov, Amel Mujčinović je žogo odbil do Nusmirja Fajića, ki je z desne strani močno streljal in žogo spravil v mrežo.

Začetek drugega polčasa ni bil pretirano zanimiv. Ritem se je dvignil, ko so Celjani ponovno izenačili. Gobec je v 60. minuti z desne strani izvedel kot, žoga se je z nekaj sreče odbila do Nicolasa Rajsela, ki je iz bližine neoviran žogo poslal v mrežo. Domači so pritisnili na gostujoča vrata, vendar niso bili preveč uspešni. V 67. minuti je Gregor Bajde z leve strani roba kazenskega prostora močno streljal, Handanović pa je žogo odbil v kot. V 76. minuti je Fajić zapravil najlepšo priložnost drugega polčasa.

Željko Filipović je lepo podal v kazenski prostor, Fajić pa je na presenečenje vseh iz bližine streljal mimo desne vratnice. Igra je potekala na polovici gostov, domači pa nikakor niso našli pravih rešitev.

Celjani so se usmerili na protinapade, a so prav tako bili neuspešni. V tretji minuti sodniškega dodatka je Fajić zapravil zadnjo priložnost za zmago. Mujčinović je obranil njegov strel z osmih metrov.

Štromajer pomagal Kopru na drugo mesto

Nogometaši Kopra so izkoristili rezultata Maribora in Rudarja ter se z zmago nad Gorico (1:0) prebili na drugo mesto, za Mariborom zaostajajo za tri točke in imajo tudi tekmo manj.

V Kopru je bil mož odločitve Jaka Štromajer, ki je bil v 75. minuti na pravem mestu ob prostem strelu Gorana Galešiča in je žogo neubranljivo poslal v levi zgornji kot gostujočega gola.

Koprčani bodo naslednjo tekmo igrali že v sredo proti Triglavu (16).