1. SNL: Mariborčanom le točka (razlike z Olimpijo) po drami s Koprom

Na tekmi 31. kola slovenskega nogometnega prvenstva so Novomeščani doma z 2:0 premagali Zavrč. V Ljudskem vrtu 2:2.

24. april 2016 16.59
Š. Ro., STA
Š. Ro., STA

Maribor - Po včerajšnjem spodrsljaju Olimpije so imeli nogometaši Maribora na tekmi 31. kola prve slovenske nogometne lige proti Kopru sijajno priložnost, da se zavihtijo na vrh lestvice (nazadnje so tam bili v 3. kolu) in odidejo po nov naslov. Toda v Ljudskem vrtu proti gostom z Obale niso bili dovolj prepričljivi in iztržili le točko za neodločen izid 2:2.

Domači so imeli pobudo in goste takoj potisnili na njihovo polovico. V peti minuti je Jean-Philippe Mendy streljal z glavo, Vjekoslav Tomić pa je žogo odbil v kot. Toda začetna pobuda je splahnela. Koprčani so dobili nekaj več prostora, igra pa je potekala večinoma med kazenskima prostoroma. V 20. minuti je Amar Rahmanović sprožil atraktiven strel s škarjicami, žoga pa je zletela čez gol. Domači gledalci so zahtevali gol, toda igralci niso našli rešitve. Napadi so bili premalo agresivni, več žog je zletelo v nepravo smer. Šele v 40. minuti je na tribunah završalo. Sintayehu Sallalich je preigraval na levi strani. Ko je v kazenskem prostoru skušal podati, je žogo z roko ustavil Luka Batur. Sodnik Milan Bukovec pa je dosodil enajstmetrovko, Milivoje Novaković pa je zanesljivo meril v levi zgornji kot.

Nato pa kot da bi vodstvo uspavalo domače. Gostje so si v drugem polčasu ustvarili nekaj priložnosti, ki so obetale zanimiv razplet dvoboja. V 52. minuti je Mitja Viler zapravil žogo, Borisz Zsivanovics pa je iz bližine streljal čez gol. V 65. je Fabian Lokaj z glavo streljal čez gol. Domači bi v 68. minuti lahko prišli do novega zadetka. Marko Janković je izvedel prosti strel z leve strani, Željko Filipović je podal pred gol, Rahmanović pa je pohodil žogo, ki je odskočila stran od gola.

Koprčani so nato v petih minutah šokirali Ljudski vrt. V 71. minuti je Lokaj našel Jako Štromajerja pred golom domačih, ki je žogo brez težav poslal mimo Jasmina Handanovića. Domači so v 73. minuti po padcu Novakovića zahtevali enajstmetrovko, Bukovčeva piščalka pa je ostala nema. V 76. minuti je Jan Andrejašič uprizoril slalom skozi domačo obrambo in z desne strani zadel levi zgornji kot za veliko veselje gostov.

Tri minute pred koncem rednega dela je Novaković izenačil in tako v zadnjih petih nastopih šestkrat zatresel mreže tekmecev. Po Jankovićevi podaji iz kota se je v gneči najbolje znašel in žogo poslal v mrežo. Slovenski reprezentant bi v sodniškem dodatku lahko priboril zmago, a je iz bližine povsem neoviran zadel vratarja Tomića.

Po koncu tekme so sledile tudi neljube scene pod južno tribuno. Nogometaši so morali na »zagovor« k navijačem, a se je vse skušaj končalo brez večjih incidentov.

Krka še upa na obstanek

Po sedmih tekmah brez zmage znova so se nogometaši Krke znova razveselili treh točk. Z 2:0 so premagali Zavrč, ki ostaja pri eni sami spomladanski zmagi, brez nje pa je že peto tekmo zapovrstjo, in ostali v igri skok z zadnjega mesta lestvice.

Uvod tekme je bil miren, ekipi sta igrali večinoma med obema kazenskima prostoroma. Prvi je malce nevarneje zagrozil Matteo Boccaccini, ko je po kotu s strelom z glavo za malo zgrešil cilj. Tri minute pozneje je imela Krka še eno priložnost, iz neposredne bližine jo je zapravil Luka Bogdan.

Isti igralec je znova ogrozil Zavrčeva vrata v 36. minuti, po prostem strelu z desne strani je z glavo meril malce premalo natančno. Gosti posebej nevarni niso bili, razburil jih je le sodnik, ko v 44. minuti ni dosodil enajstmetrovke po domnevnem igranju z roko Mihe Kostanjška.

V drugem polčasu gledalci prav tako niso videli posebej razburljive predstave, redki streli proti enim in drugim vratom pa so bili redki. V 73. minuti pa se je izid vendarle spremenil. Na veselje domačih navijačev je povedla Krka, potem ko je Filip Dangubić tudi z nekoliko sreče na robu kazenskega prostora prišel do žoge in nato v medsebojnem dvoboju z Matijo Kovačićem rutinirano zadel.

Le dve minuti pozneje so Novomeščani vodstvo podvojili, po kotu je žoga na drugi vratnici padla točno na nogo Italijanu Boccacciniju, ki je tako ob slabem pokrivanju Zavrča dosegel svoj prvenec v Krkinem dresu. V zaključku tekme je Krka nadzirala potek igre, Zavrč pa je bil premalo konkreten za spremembo izida.

1. SNL, 31. kolo:

Krka - Zavrč 2:0 (0:0)

Stadion Portoval, gledalcev 250, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Kovačič (Preserje) in Pospeh (Petrovče).
Strelca: 1:0 Dangubić (73.), 2:0 Boccaccini (75.).
Krka: Mitrović, Bogdan, Vučkić, Boccaccini, Marotti, Brkljača (od 66. Majcen), Fuček, Kostanjšek, Welbeck, Potokar (od 85. Mojstrovič), Dangubić (od 74. Perić).
Zavrč: Kovačić, Antić, Mužek, Jakšić, Rogač, Cvek (od 50. Agboyi), Pihler, Kokorović, Glavica (od 60. Golubar), Matjašič, Dodlek (od 77. Tišma).
Rumeni kartoni: Welbeck, Dangubić; Mužek, Antić, Golubar.
Rdeči karton: /.

Maribor : Luka Koper 2:2 (1:0)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 4500, sodniki: Bukovec (Lendava), Smej (Fokovci) in Anželj (Tišina).
Strelci: 1:0 Novaković (41./11 m), 1:1 Štromajer (71.), 1:2 Andrejašič (76.), 2:2 Novaković (87.).
Maribor: Handanović, Mertelj, Šme, Defendi, Viler (od 65. Janža), Janković, Rahmanović (od 75. Tavares), Filipović, Sallalich (od 69. Bohar), Mendy, Novaković.
Luka Koper: Tomić, Andrejašič, Batur, Datković, Dedić, Niguez, Posavac, Radujko, Lokaj (od 89. Biljan), Zsivanovics (od 61. Horvat), Štromajer.
Rumeni kartoni: Janković; Štromajer, Andrejašič, Tomić.