1. SNL: Krka ustavila Zavrč, Krčanom »petarda« Olimpije

V 13. kolu slovenske nogometne lige sta se Krka in Zavrč razšla z izidom 1:1. Olimpija je s 5:0 premagal Krško.

04. oktober 2015 17.51
Š. Ro., Delo.si

Novo mesto - Po klubskem rekordu s petimi zaporednimi zmagami so nogometaši Zavrča v 13. kolu prve slovenske nogometne lige na gostovanju pri Krki osvojili le točko za neodločen izid 1:1. Novomeščani so na odmor odšli s prednostjo, na začetku drugega polčasa so gostje iz Haloz izenačili.

Zavrč je tekmo bolje odprl, Dolenjci so na drugi strani čakali na napake in na priložnosti iz protinapadov, preden so nato na sredi prvega polčasa prevzeli pobudo in tudi pripravili prvo nevarno priložnost na tekmi. V 23. minuti je Marin Perić s 35 metrov sprožil nevaren strel, a se je izkazal Dominik Picak v vratih gostov. Ta strel je prebil led, igra se je razživela. Pri domačih je poskusil Denis Mojstrovič, nato še Josip Fuček, oba neuspešno, na drugi strani pa je Rok Zorko streljal mimo vrat. V 34. minuti se je Krka tudi razveselila vodstva. Akcijo je začel Žiga Kastrevec, ki je na desni strani zaposlil Fučka, njegovo podajo v kazenski prostor pa je na najboljši možni način za domačo ekipo izkoristil Perić.

Zavrčani so izenačili v 52. minuti, z odličnim strelom z desne strani kazenskega prostora v daljši kot vratarja Barukčiča je zanj poskrbel Veljko Batrović. Dve minuti pozneje se je zatresla tudi mreža gostov, vendar je bil Filip Dangubić v nedovoljenem položaju. V 68. minuti je bil v nedovoljenem položaju tudi Francesco Tahiraj, mreži pa se, čeprav sta obe ekipi skušali priti do zmagovitega zadetka, do konca tekme nista več zatresli.

Olimpija zanesljivo na vrhu

Po dveh manj prepričljivih predstavah (porazu doma proti Zavrču in remiju v Domžalah) je Olimpija spet ujela zmagovalni ritem. Tokrat se je znesla nad Krškim, zmagala je s 5:0 in se utrdila na vrhu lestvice. Olimpija je zmagala prepričljivo, prikazala nekaj zares lepih akcij, blestel pa je predvsem dvojec Ezekiel Henty - Lucas Ontivero, dvakrat je bil uspešen tudi Nik Kapun.

Mreža se je prvič zatresla v 14. minuti. Ontivero in Andraž Šporar sta izmenjala nekaj podaj, Argentinec se je sam znašel pred vratarjem Markom Zalokarjem in ga tudi premagal. V 30. minuti je od daleč poskušal Šporar, nekaj minut pozneje pa bi lahko prišlo tudi do izenačenja, a po podaji Dejan Urbanča Krčani niso znali izkoristiti zmede v ljubljanski obrambi. A pred odhodom na odmor je vendarle prišlo do spremembe izida. Olimpija je spet izvedla lepo akcijo po desni strani, Henty pa je pred golom s fantastično podajo našel Kapuna, ki mu je ni bilo težko potisniti v mrežo.

Ontivero je nato v 54. minuti je izkoristil še eno mojstrsko podajo Hentyja v prazen prostor, prišel sam pred Zalokarja, z natančnim strelom pa zatresel mrežo. Domačim navijačem ni bilo treba dolgo čakati na nove priložnosti, Henty in Šporar svoje nista izkoristila, zato pa jo je Kapun, ki je z močnim strelom zaključil akcijo Hentyja in Mimouna. Ljubljančani so tudi po četrtem golu nadaljevali z napadi, v 87. minuti pa še petič zadeli. Marko Perković je igral z roko v kazenskem prostoru, najstrožjo kazen pa je realiziral Šporar. Gostje so imeli v zadnji minuti priložnost za častni gol, toda Tim Čeh je streljal mimo gola.

1. SNL, 13. kolo:

Krka - Zavrč 1:1 (1:0)

Stadion Portoval, gledalcev 400, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj), Rojko (Logatec).
Strelca: 1:0 Perić (34.), 1:1 Batrović (52.)
Krka: Barukčič, Ejup, Marotti, Collins, Bogdan, Welbeck, Mojstrovič (od 70. Dežmar), Fuček, Perić, Kastrevec (od 87. Kramar), Dangubić (od 73. Aniekan).
Zavrč: Picak, Datković, Rogač, Mužek (od 76. Glavina), Cvek, Tahiraj, Pihler, Petrović, Matjašič (od 57. Riera), Batrović, Zorko (od 46. Kokorovič).
Rumeni karton: Marotti.
Rdeči kartoni: /.

Olimpija - Krško 5:0 (2:0)

Stadion Stožice, gledalcev 2000, sodniki: Vinčić, Ul, Perger (vsi Maribor).
Strelci: 1:0 Ontivero (14.), 2:0 Kapun (39.), 3:0 Ontivero (54.), 4:0 Kapun (68.), 5:0 Šporar (87., 11-m).
Olimpija: Šeliga, Klinar, Kelhar, Ontivero (od 57. Zajc), Matić (od 64. Da Silva), Šporar, Fink, Kapun, Zarifović, Henty, Mimoun (od 70. Dos Santos).
Krško: Zalokar, Petric, Volarič, Jurečič (od 72. Blažinčič), Poljanec, Sikošek, Urbanč, Štefanac (od 56. Čeh), Drnovšek, Perković, Obed (od 78. Slivšek).
Rumeni kartoni: Kelhar, Klinar; Štefanac, Volarič, Perković.