1. SNL: Mariborčani garali za zmago v Krškem

Mariborski nogometaši so v 12. kolu državnega prvenstva premagali Krško z 3:1. Gorica se je z zmago približala Olimpiji.

27. september 2015 15.32
27. september 2015 17.40

Krško - Nogometaši Maribora so na zadnji tekmi 12. kola državnega prvenstva v gosteh premagali Krško z 1:3.

Favorizirani Mariborčani so se morali pošteno potruditi za nove tri točke. Že v šesti minuti jih je šokiral gol Davida Poljanca, po katerem pa so se uspešno pobrali.

Povratek je začel Marko Šuler v 38. minuti, za prvo vodstvo Maribora je v 71. minuti poskrbel Dare Vršič, končni izid pa je v 93. minuti postavil rezervist Gregor Bajde. Mariborčani so tako dosegli peto zmago v sezoni in zaostanek za vodilno Olimpijo zmanjšali na sedem točk.

Na prvi današnji tekmi je Gorica slavila proti Krki z 2:0, strelca sta bila Miran Burgić v 82. minuti in Blessing Eleke v 94. minuti.

Potek tekme Krško : Maribor

Prvi polčas

Domačini so tekmo začeli zelo dobro in že v prvih minutah povzročali težave favoriziranim Mariborčanom. David Poljanec je v peti minuti izsilil prekršek Petra Stojanovića, ki je prejel rumeni karton in bo moral izpustiti naslednjo tekmo. Krčani so imeli na voljo prosti strel, ki ga je izvedel Dejan Urbanč, ob njegovem strelu pa je bil dobro postavljen Jasmin Handanović in izid se ni spremenil.

To pa je obveljalo le do šeste minute, ko so domačini šokirali državne prvake. Gregor Sikošek je začel akcijo po levi strani in podal v kazenski prostor, kjer je Poljanec prehitel Marka Šulerja in iz neposredne bližine premagal Handanovića.

Mariborčani so po prejetem golu prevzeli pobudo in imeli 68-odstotno posest žoge, vendar pa v prvih dvajsetih minutah niso izkoristili svoje premoči. Še najbližje golu sta bila Marcos Tavares, ki so mu v 10. minuti razveljavili zadetek zaradi prepovedanega položaja, in Jean-Philippe Mendy, ki je v 18. minuti z glavo meril mimo leve vratnice.

Krško je v 27. minuti začasno prekinilo pritisk Maribora in si pripravilo lepo priložnost, ko je Dejan Urbanč močno udaril z leve strani, žoga pa je zletela mimo leve vratnice.

Nogometaši Maribora so po tej priložnost prevzeli nadzor na igrišču in si v 38. minuti priborili izenačenje. Agim Ibraimi je izvedel kot z leve strani in podal proti prvi vratnici, kjer je s približno šestih metrov z glavo neovirano sprožil Marko Šuler, žoga je preletela vratarja Marka Zalokarja in končala v mreži.

Domači vratar je bil le dve minuti kasneje znova na preizkušnji, ko je Mendy udaril z dvajsetih metrov, a tokrat je bil zmagovalec dvoboja Zalokar, ki je ukrotil žogo. Prvi polčas se je končal z neodločenim izidom 1:1.

Drugi polčas

Drugi polčas se je začel s terensko premočjo Mariborčanov, ki do 60. minute niso resneje ogrozili nasprotnikovih vrat. Domačini, ki so v tem času svoje moči usmerili v protinapade, so bili nevarni v 58. minuti. Takrat je Dejan Urbanč izvedel prosti strel in s približno tridesetih metrov meril v spodnji levi kot, vratar Handanović pa se je izkazal z obrambo in preprečil drugo vodstvo Krškega.

Gostitelji so se do 71. minute uspešno branili, nato pa so Mariborčani le dosegli vodilni gol. Strelec je bil Dare Vršič, ki si je izboril žogo na robu kazenskega prostora in natančno meril v desni spodnji kot.

Domači nogometaši so ob zaostanku zaigrali bolj napadalno in si med 75. in 82. minuto pripravili dve priložnosti. Najprej je Urbanč udaril z več kot dvajsetih metrov, vendar pa je šla žoga po sredini vrat, tako da Handanović ni imel večjega dela. Sedem minut kasneje je bil Urbanč znova udeležen v akcijo Krškega in z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, tam je najvišje skočil Marko Perković in z glavo sprožil prek vrat.

Gostitelji so ob koncu tekme prejeli še tretji gol in dokončno izgubili upe za točko. Dvoboj je odločil rezervist Gregor Bajde, ki je na levi strani kazenskega prostora preigral vratarja Zalokarja in žogo poslal v prazno mrežo za končnih 1:3.