1. SNL: Koprčani v šestih minutah kar trikrat zatresli mrežo Rudarja

Na uvodni tekmi 25. kola so nogometaši Luke Kopra na domači Bonifiki ugnali Rudar iz Velenja s 3:0.

20. marec 2012 15.23
20. marec 2012 18.00
D. O., Delo.si

Ljubljana - Največja pozornost je v 25. kolu domačega nogometnega prvenstva pričakovano namenjena večnemu derbiju, saj se bosta v sredo v Stožicah ob 18. uri pomerila domača Olimpija in vodilni Maribor.

Na uvodni tekmi pa so nogometaši Luke Kopra na domači Bonifki prišli do zmage nad Rudarjem s 3:1. Gostje iz Velenja so bili sicer v uvodnih minutah nekoliko bolj nevaren nasprotnik, saj so kar nekajkrat ogrozili vratara domačega vratarja Ermina Hasića.

Toda sredi prvega polčasa so pobudo prvzeli gostitelji in v le šestih minutah kar trikrat zatresli mrežo Rudarja. Najprej je bil v 32. minuti po lepi podaji Danijela Marčeta iz neposredne bližine natančen Adnan Aganović. Le tri minute kasneje je po podaji iz kota na 2:0 povišal Bojan Djukić, v 38. minuti pa je protinapad z novim golom kronal zimzeleni Milan Osterc.

V drugem delu ni bilo veliko priložnosti za zadetek, edini gol za Rudar je v 65. minuti z glavo dosegel Luka Majcen, ki se je najbolje znašel po podaji iz kota. Koper je z zmago napredoval na peto mesto, saj imajo sedaj tri točke več kot Rudar, ki je zdrsnil na šesto mesto.