1. SNL: Mance oslabljenim Domžalčanom zagotovil zmago v Zavrču

Domžalčani so na prvi tekmi 25. kola slavili na gostovanju v Zavrču (1:0), edini gol je dosegel Antonio Mance.

11. marec 2016 19.51
11. marec 2016 20.27
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Zavrč - Nogometaši Domžal so na prvi tekmi 25. kola državnega prvenstva zmagali na gostovanju pri Zavrču z 1:0 in dosegli enajsto zmago sezone.

Domžalčani so v Zavrč pripotovali precej oslabljeni, saj glavni trener Luka Elsner ni mogel računati na poškodovana Amedeja Vetriha in Lucasa Maria Horvata, zaradi bolezni na Alvara Brachija, Darka Zeca, Matica Črnica in Žana Majerja, kaznovan pa je Dejan Trajkovski. Prvič so v prvi postavi začeli Jan Repas, Senad Jarović in Marko Alvir, Kenan Horić pa si je nadel kapetanski trak.

Na drugi strani Ivica Solomun ni imel toliko težav pri sestavi začetne enajsterice, bolj ga je lahko skrbela forma njegove ekipe, ki je na prvih dveh tekmah iztržila dva remija, še slabše so spomladanski del začele Domžale, ki so najprej izgubile, nato pa remizirale.

Gosti so začeli podjetno. V šesti minuti so imeli kot, ki ga je izvajal Repas, Alvir pa je žogo poslal mimo leve vratnice. Naslednjo priložnost pa so Domžalčani unovčili. Jure Balkovec je podal do Senada Jarovića, ki je žogo oddal Antoniu Manceju, Hrvat se je v kazenskem prostoru izkazal s preigravanjem, nato pa s strelom s 15 metrov zadel v daljši kot Zavrčevega gola.

Pet minut kasneje so imeli domači kot z desne strani. Izvajal ga je Ed Kevin Kokorović, žoga se je v kazenskem prostoru odbijala, do strela pa je na koncu prišel Tin Karamatić, izkazal se je vratar Axel Maraval. Minuto kasneje in na drugi strani igrišča so do lepe priložnosti prišli Domžalčani, a Mance in Balkovec žoge nista spravila v gol. Do konca polčasa sta si vsaka ekipa priigrala še po en strel. Davor Rogač je v 39. minuti meril čez gol, bližje cilju je meril Jan Repas, a vseeno je ostalo pri 0:1.

V uvodnih minutah drugega polčasa so gledalci prvi strel videli v 57. minuti, a je Balkovec meril čez gol. V 62. in 70. minuti se je z obrambama izkazal Marko Ranilović. Najprej je skok po predložku dobil Mance, žoga se je znašla pri Slobodanu Vuku, a mu je strel ustavil završki vratar. Osem minut kasneje je s 30 metrov sprožil Husmani, Ranilović se ni pustil premagati. V 78. minuti je bil domači čuvaj mreže spet na preizkušnji, tokrat po strelu Repasa, a Ranilović je odbil v kot.

Zavrčani bodo v naslednjem kolu gostovali v Krškem, Domžalčani pa v Celju. Obe tekmi bosta 19. marca.