1. SNL: Cvijanović v sodnikovem podaljšku preprečil zmago Kopra

Derbi 21. kola med Mariborom in Koprom se je končal z neodločenim izidom 2:2. Krka je v Stožicah premagala Olimpijo z 1:0.

08. marec 2014 13.49
08. marec 2014 14.15
NOGOMET

Maribor - V Ljudskem vrtu je bil danes na sporedu derbi 21. kola državnega prvenstva med vodilnim Mariborom in drugouvrščenim Koprom, ki se je končal brez zmagovalca (2:2).

Domači so bili navkljub odsotnosti Jeana-Philippeja Mendyja, Marka Šulerja in Matica Črnica boljši nasprotnik, vendar so Koprčani v 25. minuti z edinim strelom v okvir vrat povedli z 1:0, strelec je bil Jaka Štromajer.

Mariborčani so izenačili v 65. minuti prek Nusmirja Fajića, ki se je po srečnem odboju žoge sam znašel pred golom Kopra in žogo potisnil v mrežo. Gostujoči nogometaši so v 89. minuti povedli še drugič, ko je Matej Pučko iz protinapada premagal Jasmina Handanovića, vendar je bilo veselje Koprčanov kratko, saj je rezervist Goran Cvijanović v 92. minuti postavil končni izid 2:2.

Mariborčani tako niso uspeli izkoristiti svoje terenske premoči (razmerje strelov 23:5, razmerje kotov 10:1) in so zadržali pet točk prednosti pred Koprom, v naslednjem kolu pa jih čaka nov obračun z Olimpijo.

Mariborčani nizali priložnosti, Koprčani zadeli

Mariborčani so pred domačimi gledalci hitro prevzeli pobudo in si v tretji minuti priborili prvi udarec iz kota. Podajalec je bil Dare Vršič, čigar predložek je zletel do Arghusa, ta pa je z glavo sprožil po sredini, naravnost v vratarja Vasjo Simčiča.

Koprčani so že v šesti minuti morali opraviti prvo menjavo, namesto poškodovanega Mihe Blažiča je vstopil Damir Hadžić. Gostje so se v nadaljevanju otresli začetnega pritiska Maribora in imeli v enajsti minuti na voljo prvi udarec iz kota, vendar niso ogrozili nasprotnikovih vrat.

Šest minut kasneje je Nusmir Fajič izsilil prekršek Perice Ivetića na desni strani igrišča. Znova ga je izvedel Dare Vršič in podal v kazenski prostor, kjer je z glavo sprožil Željko Filipović, žoga pa je zletela ob levi vratnici. Mariborčani so začeli stopnjevati pritisk in v 20. minuti znova zapretili, ko je Mitja Viler prodrl po levi strani in v kazenski prostor poslal uporaben predložek, ki ga je z glavo pričakal Dare Vršič, njegov poskus pa je končal v naročju vratarja Simčiča.

Domače moštvo je bilo v prvi polovici prvega polčasa občutno boljši od svojih koprskih nasprotnikov, ki pa so v 25 minuti šokirali favorizirane Mariborčane. Goran Galešić si je izboril prostor na desni strani in podal v kazenski prostor, kjer je Jaka Štromajer natančno sprožil z glavo in žogo poslal v daljši vratarjev kot za vodstvo z 1:0.

V zaključku polčasa je sledil nov pritisk domačinov. Najprej sta svoji priložnosti zapravila Filipović v 36. in Fajić v 40. minuti, nato pa je kapetan Maribora Marcos Tavares v 42. minuti natančno izvedel prosti strel, vendar se je Simčič izkazal z dobro obrambo.

Prvi polčas se je končal z vodstvom Kopra z 1:0, statistični podatki pa so bili na strani Maribora (razmerje strelov 10:1, razmerje kotov 4:1).

Ofenziva Maribora v drugem polčasu

Prva priložnost drugega polčasa je pripadla gostom, pri katerih je Goran Galešić v 51. minuti poskusil z desne strani kazenskega prostora, a je bil Jasmin Handanović dobro postavljen.

Sledil je niz napadov domačega moštva. Najprej je Damir Hadžič v 52. minuti dobro blokiral nevaren strel Tavaresa, po podaji iz kota je Dare Vršič žogo poslal mimo leve vratnice, po dveh minutah nadaljevanja pa je imel isti igralec novo priložnost za izenačenje, vendar je vratar Simčič ustavil njegov strel z desne strani.

Mariborčani so v 65. minuti vendarle izenačili. Akcijo je začel Mitja Viler na levi strani igrišča, žoga se je po njegovem prodoru srečno odbila do Nusmirja Fajića, ki je bil povsem sam v kazenskem prostoru in je brez težav premagal Simčiča.

Domači nogometaši so si v nadaljevanju priigrali tri priložnosti, vendar pa so bili Milec, Viler in Bohar neuspešni. Navijači v Ljudskem vrtu so poskočili v 81. minuti, ko je Damir Hadžić v svojem kazenskem prostoru podrl Marcosa Tavaresa, a je glavni sodnik Miran Bukovec žogo dodelil Kopru.

Koprčani kaznovali neučinkovitost domačih, Cvijanović hitro odgovoril

Štajersko moštvo je imelo v 87. minuti dve veliki priložnost, da odloči srečanje, vendar je Nusmir Fajić iz neposredne bližine zadel gostujočega branilca, nato pa je sprožil še Željko Filipović, a je tudi on nastreljal obrambo Kopra.

Ta je dve minuti kasneje kaznoval neučinkovitost Mariborčanov in izvedel hiter protinapad, Matej Pučko je sam stekel proti nasprotnikovim vratom in udaril z leve strani, vratarju Handanoviću je žoga ušla med rokama in se od leve vratnice odbila v gol.

Mariborčanov prejeti gol ni ustavil in je v drugi minuti sodnikovega podaljška še drugič izenačil. Dare Vršič je podal v kazenski prostor, kjer se je žoga odbila od Fajića in naravnost pred rezervista Gorana Cvijanovića, ki jo je poslal ob desni vratnici v mrežo Kopra za končnih 2:2.

Krka iz Stožic odnesla vse tri točke

Novomeška Krka je v Stožicah presenetljivo premagala Olimpijo z 1:0 in ji prizadejala enajsti poraz v sezoni. Edini gol na tekmi je v 92. minuti dosegel rezervist Marin Perić.

Dvoboj Gorice in Domžal se je končal z neodločenim izidom 1:1. Gostje bi v sodnikovem podaljšku lahko zadeli še drugič, vendar je vratar Alex Cordaz ubranil enajstmetrovko Joshui Parkerju.