1. SNL: Maribor pred večnim derbijem slavil v Celju

Nogometaši Maribora so v 14. kolu državnega prvenstva slavili v Celju s 3:1. Tavares na večni lestvici ujel Bozga.

17. oktober 2015 19.10
17. oktober 2015 19.41
tre-NOGOMET

Celje - Slovenski prvak Maribor je v štirinajstem kolu državnega prvenstva gostoval v Celju in slavil s 3:1.

Za štajerski klub je to sedma zmaga sezone, s katero so ohranili tri točke zaostanka za drugouvrščeno Gorico (28), Celjani pa ostajajo na zadnjem mestu (8). Na vrhu je Olimpija (29), ki bo jutri gostovala v Kopru.

Za Mariborčane so zadeli Agim Ibraimi, Sintayehu Sallalich in Marcos Tavares, ki se je na večni lestvici strelcev slovenskega prvenstva na drugem mestu izenačil s Klitonom Bozgom (109 golov). Pri Celjanih je bil strelec rezervist Enis Đurković.

Maribor bo v prihodnjem kolu gostoval pri vodilni Olimpiji, Celje pa pri Zavrču. Obe tekmi bosta 24. oktobra.

POTEK TEKME

Gledalci na štadionu Arena Petrol so vse štiri gole videli v drugem polčasu. Vse se je začelo v 50. minuti, ko je Agim Ibraimi s približno 40 metrov mojstrsko sprožil v levi zgornji kot domačega gola in s pomočjo prečke premagal Matica Kotnika (v spodnjem videu).

Le tri minute kasneje je bilo že 2:0 za goste. Jean-Philippe Mendy je priboril enajstmetrovko, ki jo je natančno izvedel Marcos Tavares in dosegel 109 prvenstveni gol.

Celjani so izid znižali v 70. minuti. Rezervist Enis Đurković, ki je v igro vstopil devet minut poprej, je z razdalje natančno meril v desni zgornji kot, vratar Jasmin Handanović je bil brez moči.

Mariborčani so po le dveh minutah nadaljevanja ponovno vodili za dva gola. Marwan Kabha in Petar Stojanović sta lepo kombinirala na desni strani, Stojanović je nato podal na oddaljeno vratnico, kamor je pritekel Sintayehu Sallalich in žogo potisnil v mrežo.

Gostje so bili v 77. minuti blizu četrtemu golu, ko je Kabha z razdalje že premagal Kotnika, a mu je veselje preprečila vratnica. Tekma se je končala z izidom 1:3.