1. SNL: Mariborčani slavili v Novem mestu, Domžalčani z zmago potrdili tretje mesto

Maribor je v predzadnjem kolu slo. prvenstva premagal Krko z 2:0. Domžale so bile boljše od Radomelj in osvojile 3. mesto.

23. maj 2015 18.43
23. maj 2015 19.15
tre-nogomet

Novo mesto - Nogometaši Maribora so v predzadnjem kolu državnega prvenstva po pričakovanjih premagali Krko s 3:1.

Novomeščani so pred domačimi gledalci več kot trideset minut ustavljali nalete državnih prvakov, nato pa v zadnjih osmih minutah prvega polčasa prejeli dva gola.

Za vodstvo Maribora je v 37. minuti poskrbel Sintayehu Sallalich, ki je z desne strani prodrl v sredino, preigral dva domača igralca in žogo poslal v bližnji kot.

Isti igralec je bil tik pred koncem prvega polčasa udeležen pri drugem golu svojega moštva. Najprej je preigraval na desni strani in nato podal v kazenski prostor, kjer je njegovo podajo v gol pretvoril Jean-Philippe Mendy.

Ekipi sta v drugem polčasu dosegli po en gol. Razigrani član Maribora Sallalich je v 82. minuti znova uspešno preigraval na desni strani igrišča, prišel mimo treh domačinov in povišal na 3:1, Krka pa je častni gol dosegla v 85. minuti prek Favourja Aniekana.

Domžalčani v kvalifikacijah evropske lige

Domžale so na svojem štadionu premagale Radomlje s 4:0, s čimer so si zagotovile tretje mesto in nastop v kvalifikacijah evropske lige.

Gledalci so v prvem polčasu videli le en gol, in sicer v 26. minuti. Dejan Trajkovski je podal iz kota, pred gostujočimi vrati pa se je najbolje znašel Slobodan Vuk in zadel iz neposredne bližine.

Radomlje so po dvanajstih minutah drugega polčasa ostale brez Aleksandra Zukića, ki si je prislužil drugi rumeni karton, Domžalčani pa so imeli za nameček na voljo še enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Uroš Korun, ob njegovem strelu pa se je izkazal vratar Vjekoslav Andrić.

Gostje se v nadaljevanju niso mogli enakovredno boriti z Domžalčani. Ti so v 69. minuti podvojili svoje vodstvo prek Mateja Podlogarja, le tri minute kasneje pa je na 3:0 povišal Vuk. Končni izid je v 90. minuti postavil Alen Ožbolt.

Radosavljević debitiral z zmago

Ljubljanska Olimpija je bila po vodstvom novega trenerja Aleksandra Radosavljevića uspešna na gostovanju pri Zavrču (1:2).

Tekma se za Olmpijo ni začela dobro, saj se je v 37. minuti poškodoval njen vratar Darko Brljak, ki ga je zamenjal Aleksander Šeliga. Ta je moral že v 45. minuti po žogo v svojo mrežo, saj ga je z diagionalnim strelom premagal Tomislav Kiš.

Ljubljačani so v drugem polčasu zrežirali preobrat. Le-tega je začel Nemanja Mitrović in v 56. minuti z glavo izenačil na 1:1, dokončal pa ga je najboljši strelec Olimpije Andraž Šporar, ki je v 89. minuti unovčil podajo Mirana Burgića.

Novi trener Olimpije Radosavljević je tako debitiral z zmago, ki pa je bila pirova, saj so Ljubljančani zaradi zmage Domžal ostali brez evropskih nastopov.