1. SNL: Mariborčani do zanesljive zmage v Velenju

Nogometaši Maribora so v 25. kolu državnega prvenstva premagali Rudar s 3:0. Velenjčani so tekmo končali z devetimi igralci.

12. marec 2016 14.51
12. marec 2016 15.50
ace-Nogomet
M. Ž.
M. Ž.

Velenje - Slovenski prvak Maribor je v 25. kolu državnega prvenstva zmagal na gostovanju v Velenju s 3:0 in vpisal prvo zmago v spomladanskem delu.

Štajerska ekipa je danes prikazala dobro predstavo, nalogo pa ji je močno olajšala zgodnja izključitev Jake Ihbeisheha, ki je že v 29. minuti prejel drugi rumeni karton.

Za Maribor sta ob številčni prednosti zadela Amir Dervišević v 33. in Gregor Bajde v 56. in 73. minuti, slednji pa je z enajstimi goli postal tudi najboljši strelec Maribora v tej sezoni.

Rudar je tekmo končal z le devetimi igralci, potem ko je Elvendin Džinić v 86. minuti kot zadnji domači nogometaš podrl Milivoja Novakovića in prejel rdeči karton.

Na preostali današnji tekmi je Gorica z 1:0 premagala Krško, edini gol je v 65. minuti dosegel Miran Burgić.

POTEK TEKME RUDAR : MARIBOR

Prvi polčas

Uvodne minute tekme v Velenju so bile povsem v znamenju Mariborčanov. Pri teh je izstopal povratnik po prestani kazni Gregor Bajde, ki je prvič zapretil v drugi minuti in sprožil z leve strani, vratar Matej Radan pa je bil na pravem mestu. Ista igralca sta bila v središču pozornosti tudi v osmi minuti, ko je Bajde po podaji z desne poskusil z glavo, a se je Radan izkazal novo obrambo.

Domači čuvaj mreže je imel na začetku tekme veliko dela in je bil v trinajsti minuti ponovno na preizkušnji. Tokrat je z glavo iz bližine udaril Milivoje Novaković, a je bil tudi tokrat Radan dobro postavljen in je žogo izbil v kot.

Gostitelji so se v prvi polovici prvega polčasa s težavami branili proti favoriziranim Mariborčanom, nato pa so v 29. minuti doživeli udarec, saj je Jaka Ihbeisheh prejel drugi rumeni karton in moral po manj kot tridesetih minutah igre pod prho.

Gostje so številčno premoč izkoristili po zgolj petih minutah. Agim Ibraimi je izvedel prosti strel z desne strani in v kazenski prostor poslal uporaben predložek, v zračnem dvoboju je bil najvišji Amir Dervišević in zadel z glavo.

Pri Rudarju so zaradi izključitve poskrbeli za taktično spremembo in namesto Mateja Eterovića na igrišče poslali Stjepana Babića. Ta je igral na sredini igrišča, s katere se je na desno stran obrambe preselil Klemen Bolha. Moštvi do konca polčasa nista več zadeli, izid je bil 1:0 za Maribor.

Drugi polčas

Drugi polčas so domačini začeli napadalno in v prvih šestih minutah izvedli dva nevarna napada. Najprej je v 48. minuti z 20 metrov poskusil Nikola Tolimir, a se je s parado izkazal Jasmin Handanović, tri minute kasneje pa je z razdalje neuspešno sprožil še Babić.

Po dveh nevarnih priložnostih domačih so na vrsto prišli gostje in v 56. minuti podvojili vodstvo. Milivoje Novaković je stekel proti golu Rudarja, vendar je pravočasno posredoval Milan Kocić, ki pa je žogo izbil naravnost do Gregorja Bajdeta, ta pa je preigral vratarja Radana in dosegel svoj deseti gol v sezoni.

Gregor Bajde je v 73. minuti zadel še drugič na tekmi. Veliko zaslug za gol je imel Željko Filipović, ki je v nasprotnikov kazenski prostor poslal visoko podajo, Bajde pa je žogo odlično sprejel s prsmi in jo natančno poslal v levi kot.

Pri domačih je v 76. minuti v igro vstopil Luka Prašnikar in le tri minute kasneje nevarno sprožil s približno osmih metrov, njegov poskus pa je ustavil Handanović.

Rudar je tekmo končal z devetimi igralci, potem ko je Elvedin Džinić v 86. minuti ustavil prodirajočega Novakovića in prejel rdeči karton.

Tekma se je končala z zmago Maribora s 3:0.