1. SNL: Mariborčani kljub igralcu manj porazili Krko

Maribor je v 26. kolu DP z igralcem manj premagal Krko z 2:1, mož odločitve je bil Marcos Tavares.

19. marec 2016 14.24
19. marec 2016 15.44
lvi-Nogomet
M. Ž.
M. Ž.

Maribor - Nogometaši Maribora so v 26. kolu državnega prvenstva v Ljudskem vrtu z igralcem manj tesno premagali Krko z 2:1.

Tekma pred 2800 gledalci se je začela po željah gostov, ki so v 9. minuti povedli prek Mihe Kostanjška, za Maribor pa je v 42. minuti izenačil Dare Vršič.

Prav strelec mariborksega gola je v 53. minuti storil prekršek za rdeči karton in moral predčasno z igrišča, kar pa štajerskega moštva ni ustavilo. Slovenski prvaki so zmagovito akcijo izpeljali v 77. minuti, ko je rezervist Damjan Bohar prodrl po levi strani in podal na odaljeno vratnico, kjer je žogo v mrežo potisnil Marcos Tavares.

Mariborčani so tako dosegli štirinajsto zmago sezone in so le še točko oddaljeni od vodilne Olimpije, ki bo jutri gostila Rudar.

POTEK TEKME MARIBOR : KRKA

Prvi polčas

Tekmo v Ljudskem vrtu so bolje začeli gostje in že v deveti minuti šokirali favorizirane Mariborčane. Bruno Marotti je na levi strani uspešno preigral Aleša Mertlja in podal v kazenski prostor, kjer se je odlično znašel Miha Kostanjšek in natančno sprožil v levi spodnji kot.

Gostitelji so po prejetem golu zagospodarili na igrišču in začeli ogrožati nasprotnikova vrata. V 26. minuti je Grega Bajde poskusil z razdalje, njegov strel je vratar Miodrag Mitrović odbil naravnost do Milivoja Novakovića, a mu z odličnim posredovanjem preprečil prvi gol v dresu Maribora. Le minuto kasneje je po predložku z leve z glavo sprožil Marcos Tavares, a meril prek vrat.

Štajersko moštvo je imelo v 32. minuti novo priložnost za gol, ko je s prostega strela udaril Agim Ibraimi, a je bil njegov strel premalo natančen in je končal v naročju Mitrovića.

Borbeni Mariborčani so v 42. minuti le dočakali izenačenje. Dare Vršič se je odločil za strel z razdalje, žoga pa je zadela gostujočega igralca Luko Bogdana, spremenila smer in zletela v levi spodnji kot. Prvi polčas se je končal z izidom 1:1, razmerje strelov je bilo kar 15:1 v korist Maribora.

Drugi polčas

Maribor je tudi na začetku drugega polčasa doživel šok, tokrat v obliki rdečega kartona. Krka je v 53. minuti izpeljala hiter protinapad prek Marina Perića, ki po desni strani krenil proti domačemu golu, njegov nalet pa je s prekrškom ustavil Dare Vršič, ki si je za to potezo prislužil rdeči karton.

Gostitelji so si kljub igralcu zapretili po petih minutah nadaljevanja, ko je z roba kazenskega prostora udaril Tavares, a je Krkina obramba žogo izbila v kot.

Krka je na svoj račun prišla med 66. in 70. minuto, ko je bil dvakrat v središču pozornosti Miha Kostanjšek. Najprej je z roba kazenskega prostora meril prek leve vratnice, štiri minute kasneje pa je imel še lepšo priložnost, ko se je po globinski podaji sam znašel pred Jasminom Handanovićem, a nato preveč okleval in mariborska obramba mu je odvzela žogo.

Novomeščani so bili za to kaznovani v 77. minuti. Rezervist Damjan Bohar, ki je bil na igrišču le minuto, je stekel po levi strani in podal na oddaljeno vratnico, kjer si je Marcos Tavares žogo ustavil in jo mirno zabil v desni spodnji kot za vodstvo z 2:1. Domači kapetan je imel že v 83. minuti novo priložnost za gol, a ni mogel premagati Mitrovića.

Ekipi sta napadali vse do konca. Pri Krki je v 86. minuti nevarno sprožil Damjan Marjanović, a s 15 metrov žogo poslal mimo desne vratnice, pri Mariboru pa je v 89. minuti z lobom poskusil Amar Rahmanović, vendar iz ugodnega položaja grdo zgrešil. Končni rezultat je bil 2:1 za Maribor.