1. SNL: Mariborčani so se znesli nad Radomljami

Nogometaši Maribora so v 29. kolu domačega prvenstva proti Radomljam dosegli kar pol ducata golov (6:1).

24. april 2015 16.19
24. april 2015 20.52
Šport

Domžale - Nogometaši Maribora so v 29. kolu domačega prvenstva visoko premagali Kalcer Radomlje s 6:1 in vpisali devetnajsto zmago v sezoni.

Štajersko moštvo se je do treh točk prebilo z oslabljenim kadrom, glavni trener Ante Šimundža ni mogel računati na sedem igralcev, kaznovane Arghusa, Amirja Derviševića, Agima Ibraimija in Aleksandra Rajčevića ter poškodovane Željka Filipovića, Damjana Vukliševića in Žigo Živka.

Za Maribor sta po dvakrat zadela Dalibor Volaš in kapetan Marcos Tavares, ki je postal šesti igralec z vsaj stotimi doseženimi goli v slovenskem prvenstvu (glej desno), po enkrat pa Luka Zahović in Mitja Viler. Pri Radomljah je bil edini strelec Goran Vuk.

Branilci naslova iz Maribora imajo na vrhu lestvice sedem točk prednosti pred Domžalami, ki bodo jutri gostovale v Celju.

Maribor ob polčasu vodil s 3:0

Gostom se to ni pretirano poznalo in so zmagovalca odločili že v prvih tridesetih minutah. Prvi gol na tekmi je v 12. minuti dosegel Luka Zahović, ki je izkoristil predložek Mitje Vilerja iz kota in z glavo premagal Vjekoslava Andrića.

Mariborčani so le tri minute kasneje vodili že z 2:0, za podvojitev vodstva je poskrbel najboljši strelec državnega prvenstva Marcos Tavares (14), ki je z glavo zadel po podaji Daliborja Volaša z leve strani. Vodstvo branilcev naslova je v 26. minuti povišal Mitja Viler. Akcijo je na desni strani začel Dalibor Volaš in podal na drugo stran kazenskega prostora, Viler pa je z diagonalnim strelom poslal žogo mimo Andrića in postavil izid polčasa.

Gostje so drugi polčas začeli spodbudno. Dare Vršič je v 55. minuti izvedel prosti strel in s približno 22 metrov nevarno udaril proti vratom, Andrić pa je bil pripravljen in je žogo odbil v kot.

Radomlje so po enajstih minutah nadaljevanja poskrbele za veselje svojih gledalcev. Dalibor Teinović je z globinsko podajo zaposlil Gorana Vuka, ki se je znašel iz oči v oči z Jasminom Handanovićem in ga premagal s strelom v desni kot.

Maribor je imel le tri minute kasneje lepo priložnost za četrti gol, ko je kapetan Tavares poskusil z enajstih metrov, a se je domači vratar izkazal z dobro obrambo.

Štajerski šov ob koncu tekme

Štajerci so tekmo končali v visokem tempu ter med 80. in 91. minuti dosegli kar tri gole. Prvega je v 80. minuti po nesebični podaji Zahovića dosegel Volaš, ki se je po dveh podajah tudi sam vpisal med strelce.

Strelski šov je v 86. minuti nadaljeval Tavares, ki se je dobro znašel po strelu Zahovića in je odbito žogo potisnil v mrežo, to pa je bil njegov jubilejni 100. prvenstveni gol. Za končnih 6:1 je v 91. minuti zadel Volaš.