1. SNL: Mariborčani v drugem polčasu strli odpor Celja

Mariborski nogometaši so v sedmem kolu državnega prvenstva v gosteh premagali Celjane s 3:0.

28. avgust 2016 16.47
28. avgust 2016 20.07
M. Ž.
M. Ž.

Celje - Nogometaši Maribora so na zadnji tekmi sedmega kola državnega prvenstva na Areni Petrol s 3:0 premagali Celjane.

Mariborčani so na igrišču upravičili vlogo favoritov in dosegli tretjo zmago, odpor Celja pa so strli šele v drugem polčasu, v katerem so dosegli vse tri gole.

Prvega je v 51. minuti dosegel domačin Janez Pišek, ki je ob predložku Sintayehuja Sallalicha žogo nesrečno poslal v lastno mrežo. Prednost je nato v 72. minuti z glavo podvojil Sunny Omoregie, končni izid pa je v 86. minuti postavil povratnik Luka Zahović, ki je bil na zelenici zgolj trinajst sekund.

S tem se je zaključilo sedmo kolo tekmovanja. Na vrhu je Gorica s 15 točkami, druga Olimpija s 13 točkami in tretji Koper z 11 točkami.

V prvenstvu sledi reprezentančni premor, naslednje tekme bodo 10. septembra.

Prvi mariborski napadi niso obrodili sadov

Mariborski nogometaši so imeli v prvi polovici prvega polčasa več od igre. V peti minuti je z razdalje nevarno streljal Sintayehu Sallalich, a je njegov poskus ustavil Matic Kotnik. Šest minut kasneje je Milivoje Novaković sprejel žogo na robu kazenskega prostora, se otresel svojega čuvaja in sprožil v desni kot, žoga pa je zletela mimo desne vratnice.

Mariborsko ofenzivo je v 22. minuti nadaljeval Sallich, ki je poskusil s strelom z leve strani, vendar pa se mu je Kotnik pravočasno približal in strel odbil v kot.

Celjani so prvi strel v okvir vrat sprožili v 24. minuti. Zbranost Jasmina Handanovića je preizkusil Lovre Čirjak, njegov poskus pa je končal v naročju mariborskega čuvaja mreže.

Omoregie s šestih metrov nastreljal Kotnika

V 32. minuti bi kaj kmalu prišlo do spremembe izida, ko je Erik Janža nevarno podal pred domači gol, tam je z glavo sprožil Sunny Omoregie, a s šestih metrov nastreljal vratarja Kotnika.

Zadnjo mariborsko priložnost prvega polčasa je imel Marwan Kabha, ki je v 42. minuti le za nekaj centimetrov zgrešil domača vrata, dve minuti kasneje pa je na drugi strani Lovre Čirjak iz prostega strela žogo poslal mimo leve vratnice.

Prvi polčas se je končal brez golov. Razmerje strelov je bilo 8:3 za Maribor (v okvir 4:1).

Pišek nesrečno premagal lastnega vratarja

Na začetku drugega polčasa so ritem narekovali gostje. Milivoje Novaković je v 46. minuti opazil vtekajočega Omoregieja in mu poslal globinsko podajo, domači vratar Kotnik pa je opazil njegovo namero in podajo pravočasno prestregel.

Maribočani so le pet minut kasneje dosegli vodilni gol. Akcijo je začel Sallalich in z leve strani podal v kazenski prostor, tam je domačin Janez Pišek nespretno posredoval z glavo in žogo poslal v daljši kot lastnega gola.

Sunny podvojil vodstvo Maribora, Zahović zadel ob povratku

Celjani so bili vse do 72. minute v igri za izenačenje, nato pa je njihove težave povečal Sunny Omoregie. Mariborski napadalec je v 72. minuti pričakal podajo Aleksa Pihlerja iz kota in ob desni vratnici neovirano zadel z glavo.

Pri Mariboru so v 86. minuti na igrišče poslali povratnika v ekipo Luko Zahovića, ki se je nemudoma oddolžil za ponujeno priložnost. Mladi slovenski napadalec je namreč po zgolj trinajstih sekundah igre izkoristil podajo Kabhe z leve strani in iz neposredne bližine zatresel mrežo. Tekma se je končala z zmago Maribora s 3:0.

-------------------------------------

Rudar z razigranim Maryjem slavil v Kidričevem

Na drugi današnji tekmi je Rudar na gostovanju pri Aluminiju zmagal s 3:0.

Največ zaslug za zmago Velenjčanov je imel dvakratni strelec John Mary. Ta je prvič zadel v 37. minuti, kar je bil tudi edini gol v prvem polčasu, nato pa v drugem že po dveh minutah povišal na 2:0. Zmago Rudarja je v 52. minuti potrdil Mitja Lotrič in Velenjčani so vknjižili tretjo zmago v sezoni.