1. SNL: Mariborčanom visoka zmaga proti Kopru

Mariborčani so v 13. kolu premagali Koper s 4:0 in začasno napredovali na 3. mesto. Gorica in Celje brez zmagovalca (1:1).

03. oktober 2015 18.12
03. oktober 2015 18.38

Maribor - Slovenski prvak Maribor je v trinajstem kolu državnega prvenstva visoko premagal Koprčane (4:0) in se z drugo zaporedno zmago začasno povzpel na tretje mesto.

Mariborčani imajo pred reprezentančnim premorom 22 točk, boljši izkupiček imata le Gorica (25) in Olimpija (26), ki bo jutri gostila Krško.

Štajersko moštvo je imelo v prvem polčasu občutno premoč, vendar pa v prvih 35 minutah ni doseglo gola, tudi zato, ker je Koprčane dvakrat rešil okvir vrat. Najprej je Sintayehu Sallalich v 29. minuti zadel vratnico, nato pa je Vasja Simčič v 36. minuti strel Marwana Kabhe preusmeril v prečko.

Domačinom se je premoč obrestovala v 39. minuti. Mitja Viler je z leve strani podal v kazenski prostor, tam pa je natančno udaril Dare Vršič in žogo poslal v spodnji desni kot.

Štajerci so v drugem polčasu povsem zagospodarili na igrišču in dokončno zlomili odpor Kopra. Drugi gol je v 59. minuti dosegel kapetan Marcos Tavares, ki je izkoristil podajo Agima Ibraimija in z levico dosegel svoj peti gol v sezoni. Le dve minuti kasneje je bilo že 3:0. Vratar Kopra Vasja Simčič se je izkazal ob strelu Dareta Vršiča, pri odbiti žogi pa je bil prvi Ibraimi in jo zabil v mrežo.

Končni izid tekme je v v 76. minuti postavil Tavares, ki se je najbolje znašel ob prostem strelu in kaznoval neodločnost koprske obrambe.

Goričanom le točka proti Celju

Nogometaši Gorice so gostili zadnjeuvrščene Celjane in osvojili le točko (1:1). Goričani imajo po nepopolnem trinajstem kolu točko zaostanka za vodilno Olimpijo, ki bo jutri gostila Krško, medtem ko so Celjani kljub osvojeni točki na zadnjem mestu.

Gorica je na današnji tekmi igrala brez kaznovanega napadalca Blessinga Elekeja in se v šesti minuti znašla v zaostanku. Valon Ahmedi je v kazenski prostor poslal uporabno podajo, ki jo je pričakal Danijel Miškić in iz težkega položaja, s hrbtom je bil praktično povsem obrnjen proti golu, z glavo premagal Grego Sorčana.

V drugem polčasu so Goričani nizali napade, ki pa so bili jalovi. Priložnosti so imeli Amel Džuzdanović, Alen Jogan, Miran Burgić in Marshal Mfon Johnson, a je ostalo pri vodstvu gostov.

Goričani so se v 93. minuti znašli v še večjih težavah, saj je Alen Jogan prejel rdeči karton in moral z igrišča. Vse je kazalo na to, da bodo Celjani vknjižili prvo zmago v Novi Gorici po letu 2007, a jim je načrte prekrižal Matija Škarabot.

Domači branilec je namreč v 95. minuti kaznoval napako celjske obrambe in s približno petih metrov z glavo zadel za končnih 1:1.