1. SNL: Mariborčani spet na +3, Bogatinov zapustil klop Mure

Rudar je z visoko zmago v Gorici (4:0) pobegnil s predzadnjega mesta, Mura po novem porazu ostaja na dnu lestvice.

11. november 2012 10.21
11. november 2012 13.07
acr nogomet
D. O., Delo.si

Maribor - Ni premora za nogometaše Maribora, ki so po težkem četrtkovem gostovanju pri Tottenhamu v evropski ligi, nadaljujali z igrami na domačih zelenicah. V osemnajstem kolu domačega prvenstva so vijoličasti v Ljudskem vrtu gostili Aluminij in slavili zmago z 2:1. Varovanci Darka Milaniča imajo sedaj spet tri točke prednosti pred Olimpijo in imajo ob tem tudi dve odigrani tekmi manj.

Velenjčani so v Novi Gorici prišli do pete zmage v sezoni, s čimer so se točkovno izenačili z Gorico, ki pa ima ob tem dve odigrani tekmi več. Rudar je tokrat večino dela opravil že v uvodnih 17 minutah, ko je dvakrat zatresel mrežo Gorice, ki je praktično ves drugi polčas igrala z igralcem manj.

Bogatinov odstopil po novem porazu Mure

Nadaljuje pa se negativen niz porazov nogometaštev Mure, ki jim v boju za obstanek veliko pomeni vsaka točka. Trener domačih Oliver Bogatinov je znova presenetil s postavo, saj so njegovi varovanci v Fazaneriji začeli tekmo proti Domžalam brez klasičnega napadalca. Tudi nenavadna taktična sprememba ni prinesla učinka, saj so na koncu doživeli dvanajsti poraz v sezoni in ostali prikovani na dno razpredelnice.

Po koncu tekme so iz vodstva kluba sporočili, da je Bogatinov nepreklicno odstopil z mesta trenerja. Kot razlog za takšno odločitev je navedel nevzdržne razmere za normalno delo. Do nadaljnjega bosta treninge vodila pomočnika Franc Cifer in Damjan Ošlaj.

Ibraimi podal, Ploj zadel

Mariborčani so takoj od začetka dali vedeti gostom iz Kidričevega, da bodo tokrat težko prišli do kakega presenečenja. Odločno so začeli in imeli v tretji minuti prvo priložnost prek Nikole Komazeca, ki je z glavo zgrešil cilj. Potem ko je v osmi minuti zgrešil še Agim Ibraimi, pa je v deseti Alen Ploj povedel domače v vodstvo, potem ko je zadel z glavo po podaji Ibraimija z leve strani, piše STA.

Gosti so prvič zagrozili v 16. minuti, Mitja Rešek je z leve strani prodrl v kazenski prostor, z dobrim posredovanjem pa se je izkazal Jasmin Handanović. Po malce bolj umirjenem nadaljevanju so Mariborčani prednost podvojili v 41. minuti. Dejan Mezga je podal, Komazec pa z nogo žogo mimo vratarja potisnil v mrežo.

Bingo v sodnikovem dodatku zabil častni gol

V uvodu drugega dela so oboji sprožili po nekaj strelov, pri gostih Klemen Bingo v 51. ter Robert Kurež v 56. in 57. minuti, pri domačih pa Ibraimi v 55., ko je s prostega strela meril malce mimo vrat, in 61. minuti ter Dejan Mezga v 62. minuti. V 72. minuti je imel Ploj po podaji Marcosa Tavaresa na voljo veliko priložnost za povišanje vodstva.

Mariborčan je že obšel Tomaža Murka, a je ta znova hitro reagiral in preprečil zadetek, tako kot tudi v 81. minuti po poskusu Roberta Berića in 88. po strelu Martina Milca nekoliko z desne strani. V sodniškem dodatku pa je Aluminiju uspelo zabiti častni gol. Gregor Režonja je izvedel prosti strel, v kazenskem prostoru pa je bil najspretnejši Bingo in z glavo matiral mariborskega vratarja.