1. SNL: Mura po porazu v Velenju znova padla na dno

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 10. kolu 1. SNL z 2:1 premagali Muro, tekma med Luko Koprom in Aluminijem brez golov.

10. Mura 05 10 2 1 7 11:20 7

Velenje - V obračun zadnjeuvrščenih na lestvici 1. SNL je Rudar z 2:1 (0:1) premagal Muro. Velenjčani so tako vpisali prvo zmago pod vodstvom novega trenerja Aleša Čeha in šele drugo v sezoni.

Tudi tokrat so bili po prvem polčasu blizu novemu neuspehu, Mura je namreč že v osmi minuti povedla z golom Fabijana Cipota. Domači nogometaši pa dolgo časa niso znali priti do nevarnejšega poskusa, šele v 38. minuti je Elvis Bratanović sprožil s 25 metrov, veselje pa mu je preprečila prečka. Tik pred koncem polčasa pa so gosti ostali brez Jureta Travnerja, ki je zaradi prekrška dobil drugi rumen karton in moral z igrišča.

Rdeči karton je v drugem polčasu opogumil gostitelje. Velenjčani so izenačili v 58. minuti. V kazenskem prostoru so domači prišli do nekaj priložnosti, zatresli tudi prečko, Bratanović pa je na koncu vendarle spravil žogo za Drakovićev hrbet. Murin čuvaj mreže je znova klonil v 69. minuti. Znova ga je premagal Bratanović, ki je v kazenskem prostoru unovčil podajo Aleša Jeseničnika.

V Kopru brez golov

Koprski nogometaši so v dvoboju z novincem v ligi pričakovali kaj več kot le točko. Čeprav so bili večji del boljši tekmec, pa jim ob zaključku akcij ni šlo najbolje, tako da so še tretjič v sezoni delili točke s tekmecem.

V prvem polčasu so bili več pri žogi domači nogometaši, najbližje zadetku je bil Popović, ki je v 34. minuti po napaki gostujoče obrambe iz bližine zatresel okvir Aluminijevih vrat. Gosti iz Kidričevega niso sprožili praktično niti enega (nevarnega) strela.

V uvodu drugega polčasa so tudi gosti, nevarni predvsem iz protinapadov, nekajkrat s streli dokončali svoje akcije, vendar sta bila zanesljiva Žiga Vraničar in Tomaž Kožar. Navijači so z žvižgi pospermili potezo trenerja Kopra Milivoja Bračuna, ki je zamenjal Brazilca Toma. Negodovanje bi bilo lahko še hujše v 77. minuti, saj je Vraničar prišel do strela iz bližine, po njegovem močnem voleju pa se je izkazal domači čuvaj mreže Ermin Hasić.

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 400, sodniki: Vinčić (Maribor), Ploj (Miklavž na Dravskem polju) in Klančnik (Prevalje).
* Strelca: 0:1 Cipot (8.), 1:1 Bratanović (58.), 2:1 Bratanović (69.).
* Rudar: Rozman, Bubalović, Jeseničnik, Rošer (od 81. Bakarič), Črnčič (od 75. Firer), Rotman (od 86. Stjepanović), Berko, Podlogar, Jahić, Bratanović, Radujko.
* Mura 05: Draković, Cipot, Bohar (od 71. Jelić), Buzeti (od 57. Maruško), Vaš, Travner, Fajić, Janža, Aborah, Matusiwa (od 46. Kramar), Eterović.
* Rumeni kartoni: Bubalović, Črnčič, Jahić, Firer; Travner, Janža, Vaš, Fajić.
* Rdeč karton: Travner (45.).

* Stadion Bonifika, gledalcev 400, sodniki: Goričan (Loče pri Poljčanah), Vozlič (Rogaška Slatina) in Jovanovič (Celje).
* Strelci: /.
* Luka Koper: Hasić, Blažič, Guberac, Popović (od 60. Brečević), Filipović, Tom (od 73. Smrtnik), Perger, Mavrič-Rožič, Palčič, Pučko (od 46. Majcen), Čadikovski.
* Aluminij: Murko, Topolovec, Bingo, Kurež (od 46. Jeleč), Vraničar, Drevenšek (od 78. Kmetec), Medved, Kožar, Kašnik, Sulejmanovič, Bešić (od 57. Spahić).
* Rumeni kartoni: Čadikovski, Mavrič-Rožič; Kašnik, Vraničar.
* Rdeč karton: /.

Komentiraj članek

Spoštovani komentatorji!

Komentiranje je preprosto, vendar pa zaradi spodbujanja kulturne in dostojanstvene razprave pred oddajo komentarjev zahtevamo vnos osebnih podatkov.
Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!

Komentiranje prispevkov na straneh Dela ni pravica, temveč možnost, ki jo omogoča medijska družba Delo, d. d. S komentarji prispevkov izražate svoje mnenje ali stališče na lastno odgovornost. Za objavo komentarjev, ki bodo na ogled takoj vidni vsem obiskovalcem portala, zahtevamo vnos osebnih podatkov. Kot registriran uporabnik, ki osebnih podatkov v uporabniškem računu ni dopolnil, pa imate možnost oddaje komentarjev, pri čemer si uredništvo pridržuje pravico do objave po lastni presoji.

Uredništvo Dela in izdajatelj Delo, d. d., spodbujata argumentirano razpravo in ne dovoljujeta zlorabe medijskega prostora za žalitve, napeljevanje k sovraštvu ali nasilju, osebno diskreditacijo identificiranih piscev, oglaševanje izdelkov ali storitev ali kako drugače pravno spornih komentarjev.

Po kazenskem zakoniku je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe, kakor tudi za razžalitev, žaljivo obdolžitev in obrekovanje. Uredništvo Dela bo pomagalo pri ugotavljanju identitete avtorjev sporočil, če bodo to zahtevali pristojni organi. Podatke lahko na zahtevo sporoči tudi prizadeti osebi zaradi uveljavljanja njenih pravic.

Uredništvo Dela bo zato po svoji presoji brisalo sporna sporočila; posameznim avtorjem bo tudi odvzelo možnost komentiranja.

Za vsebino, naslove in priloge sporočil v forumih so odgovorni avtorji sami.