1. SNL: Olimpija do najvišje zmage v zadnjem letu in četrt

Ljubljanski nogometaši so že v 19. minuti proti Aluminiju vodili s 3:0, zmago pa še oplemenitili v drugem polčasu (V ŽIVO).

30. julij 2017 21.05

Ljubljana - Nogometaši Olimpije tudi po tretjem kolu nove prvoligaške sezone nadaljujejo mrtvi tek z državnimi prvaki iz Maribora in držijo v rokah poln izkupiček in vodstvo na razpredelnici. Danes so bili še posebej razpoloženi, saj so v Stožicah odpravili zasedbo Aluminija s kar 4:0, mreža gostov pa se je že do 19. minute kar trikrat zatresla. Ljubljančani so vpisali najvišjo zmago v državnem prvenstvu po lanskem 20. marcu, ko so bili od velenjskega Rudarja prepričljivo boljši s kar 5:0.

Zanimivo: »zmaji« so tudi prejšnjo sezono odprli s tremi zaporednimi zmagami, vendar pa so povsem poniknili v pomladnem delu, ko so na prvi komplet treh točk čakali kar devet dvobojev. Danes so hitro pokazali, kako resno mislijo: v osmi minuti je mrežo gostov s prostega strela z več kot 25 metrov načel Goran Brkić, le sedem minut je minilo do srečnega zadetka Kenana Bajrića, štiri minute pozneje se je med strelce vpisal še 18-letni Issah Abass. Vsi trije Olimpijini streli v tekmečev okvir vrat so končali za golovo črto.

OLIMPIJA : ALUMINIJ

Tudi po glavnem odmoru so bili varovanci Igorja Bišćana več pri žogi, niso pa bili več tako učinkoviti - vseeno je razliko v 64. minuti še povišal Nik Kapun z natančno bombo s skoraj 30 metrov in poskrbel za izenačenje najvišje zmage v dosedanjem delu prvoligaške sezone: s 4:0 so tudi Domžale v minulem kolu nadigrale Celje. Aluminij, zanimivo, na zadnjih petih ligaških gostovanjih v Stožicah ni zabil niti enega zadetka.

Olimpija : Aluminij 4:0 (3:0)

Štadion Stožice, gledalcev 2200, sodnik Ponis (Koper).

Strelci: 1:0 - Brkić (8.), 2:0 - Bajrić (15.), 3:0 - Abass (19.), 4:0 - Kapun (64.).

Olimpija: Vidmar, Štiglec, Bajrić, Ilić, Apau, Čanađija (od 78. Cretu), Brkić (od 63. Tomić), Kapun, Alves, Savić, Issah Abass (od 68. Eleke).

Aluminij: Janžekovič, Vezjak, Muminović, Martinović, Jakšić, Vrbanec (od 64. Rodin), Petrovič, Tahiraj (od 74. Nunić), Mesec (od 86. Horvat), Škoflek, Mensah.

ANKARAN-HRVATINI : DOMŽALE

Ankaran Hrvatini : Domžale 1:3 (1:1)

Športni center Dravograd, sodnik Jug (Tolmin).

Strelci: 1:0 - Klapan (5.), 1:1 - Bizjak (40.), 1:2 - Volarič (47.), 1:3 - Repas (61.).

Ankaran Hrvatini: Paal, Mate (od 66. Lukanc), Gliha, Pahor, Badžim, Dautović, Primc, Klapan, Kidrič (od 83. Mihailović), Delgado, Angov (od 51. Dodlek).

Domžale: Milić, Klemenčič, Blažič, Balkovec, Rom (od 58. Hebaj), Gnezda Čerin, Repas, Žužek (od 74. Ibričić), Bizjak, Firer, Franjić (od 46. Volarič).

CELJE : GORICA

Celje : Gorica 1:0 (0:0)

Štadion Arena Z'dežele, gledalcev 500, sodnik Žganec (Ljubljana).

Strelec: 1:0 - Cvek (55.).

Celje: Rozman, Travner, Kelhar, Džinić, Brecl, Žinko, Cvek (od 81. Kesić), Pišek, Dangubić (od 90. Šušnjara), Požeg Vancaš, Lupeta (od 88. Šauperl).

Gorica: Sorčan, Celcer, Lipušček, Kavčič, Gregorič, Kolenc (od 62. Filipović), Grudina, Žigon, Kapić, Marinič (od 65. Humar), Osuji (od 84. Nagode).

Rumeni kartoni: Travner, Kelhar.