1. SNL: Olimpija z zmago na vrh

Nogometaši Olimpije so v zadnji tekmi 11. kroga premagali Gorico z 2:1 in se zavihteli na vrh lestvice.

01. oktober 2017 16.46
rsi*Nogomet Olimpija Maribor
N. Gr.
N. Gr.

Ljubljana - Prvenstveno dogajanje pred reprezentančnim premorom bosta sklenila Olimpija in Gorica, ki se merita v Stožicah. Ljubljančani si želijo izkoristiti spodrsljaj Maribora, ki je včeraj zvečer le remiziral s Triglavom v Ljudskem vrtu, na drugi strani pa je Gorica spet ujela pravo formo po slabem začetku sezone.

V prvi postavi Olimpije je v vratih Aljaž Ivačič, trener Igor Biščan pa še vedno ne more računati na poškodovanega Issaha Abassa, v napadu je ob Kingsleyju Boatengu še Andres Vombergar. Prvo veliko priložnost je imela v 5. minuti Gorica, Bede Osuji je že preigral Ivačiča, a je nato odlično posredoval Kenan Bajrić in ostalo je pri začetnem izidu.

Gorica je bila tudi v nadaljevanju nevarnejša, Olimpija pa je bila več pri žogi, a niso resneje ogrozili goriških vrat. V 22. minuti je za vodstvo gostov poskrbel Kyrian Nwabueze, ki je premagal Ivačiča z vrhunsko odmerjenim strelom z levega roba kazenskega prostora, vratar Olimpije je bil brez moči.

Domačini so imeli odlično priložnost za izenačenje v 29. minuti, ko je po prekršku nad Stefanom Savićem v kazenskem prostoru sodnik Žnidaršić pokazal na belo točko. Streljal je Ricardo Alves, a zadel le prečko in ostalo je pri minimalnem vodstvu Gorice.

Tik pred koncem prvega polčasa je Olimpija prišla do zasluženega izenačenja. V 42. minuti je z leve strani žogo v kazenski prostor podal Alves, na drugi vratnici pa je bil najbolj spreten Kenan Bajrić, ki je žogo poslal v mrežo z manj kot dveh metrov.

V drugem polčasu je tempo še nekoliko padel, Olimpija je več poizkušala, a je obramba Gorice zdržala vse preizkušnje. V 81. minuti so gostje ostali le z desetimi igralci v polju, ko je po grdem prekršku nad Nathanom Oduwo drugi rumeni karton prejel Matija Škarabot. Že v naslednji akciji je Olimpija razveselila domače navijače in skupino Green Dragons, ki je praznovala 29. obletnico, za vodstvo z 2:1 je z glavo zadel Alves. Do konca tekme si Gorica ni ustvarila nobene lepše priložnosti za izenačenje, pri Olimpiji pa je Leon Benko, na katerega Biščan v zadnjem času spet računa, zelo poživil igro.

Po zmagi so zmaji spet na prvem mestu lestvice, pred Mariborom imajo dve točki naskoka. Naslednji konec tedna je rezerviran za reprezentančne tekme, prva liga se na slovenske zelenice vrača v petek 13. oktobra.